خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
15/11/03 11:22
شناسه خبر : 74821

از بين رفتن 50 هكتار زمين زير كشت هندوانه در لاور ميستان بدليل نبود جاده مناسب + تصوير

رئيس شوراي اسلامي روستاي لاور ميستان گفت : جاده لاور ميستان سالهاست كه در حال ساخت مي باشد اما هنوز تكميل نشده و به همين دليل ما قادر به فروش محصولاتمان نيستيم . به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه بستك ، محمد پردهان رئيس شوراي اسلامي روستاي لاور ميستان طي گفتگويي به خبرنگار جهانگيريه گفت : روستاي […] ...

رئيس شوراي اسلامي روستاي لاور ميستان گفت : جاده لاور ميستان سالهاست كه در حال ساخت مي باشد اما هنوز تكميل نشده و به همين دليل ما قادر به فروش محصولاتمان نيستيم .

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه بستك ، محمد پردهان رئيس شوراي اسلامي روستاي لاور ميستان طي گفتگويي به خبرنگار جهانگيريه گفت : روستاي لاور ميستان فاصله زيادي با مركز شهرستان دارد و عدم جاده آسفالت بر مشكلات ما افزوده است ، متاسفانه سال هاست كه جاده در حال احداث مي باشد اما هنوز تكميل نشده است كه اميدواريم اين امر در آينده اي نزديك بر محقق شود .

 

 

وي افزود : اكثر مردم اين روستا كشاورز مي باشند به گونه اي كه لاورميستان قطب كشاورزي بستك محسوب مي شود .

 

 

  محمد پردهان خاطر نشان كرد : امسال حدود 200 هكتار زمين زير كشت هندوانه بوده است كه تقريبا 50 هكتار آن بدليل قيمت پايين و جاده صعب العبور منطقه به فروش نرفت و حتي برداشت هم نشده است و در همان زمين كشاورزي فاسد و يا خوارك دام ها شدند .

 

 

وي تاكيد كرد : در اين منطقه بدليل آب و هواي مناسب و همچنين خاك و آب مرغوب در هر چهار فصل كشاورزي انجام مي شود اما در فصل هايي كه محصولات زير كشت ما با مناطق ديگر همزمان است هيچ ماشين سنگيني به دليل جاده خاكي آن حاضر به آمدن به منطقه نيست و محصولات ما روي زمين مي ماند .

 

 

رئيس شوراي روستاي لاور ميستان گفت : برخي از كشاورزان مجبورند محصول خود را به ميدان ها ميوه و تره بار شيراز ببرند كه امسال هندوانه ما در ميدان كيلويي 200 تومان به فروش رفت كه با توجه به هزينه هاي بالاي كشاورزي از كاشت تا برداشت به صرفه نمي باشد و كشاورزان را با مشكل معشتي مواجه كرده است .

 

وي گفت : جاده نا مناسب بر هزينه محصولات ما اضافه كرده است به گونه اي كه ما در ساير محصولات مانند گوجه و شاه پسند هم مشكل كمي قيمت و افزايش قيمت تمام شده را براي كشاورز شاهد هستيم .

 

 

محمد پردهان در پايان گفت : مسئولين مي توانند با دادن كود و سم با قيمت مناسب تر و احداث جاده اين منطقه كمك شاياني به كشاورزان كنند و هزينه تمام شده را براي ما كاهش دهند .

 1 2 3 4 5 6 7

انتهاي پيام/