دوشنبه, 13 مرداد , 1399
22:56:59 - سه شنبه 24 دی 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه اهل سنت بندرعباس: تکفیری‌ها آفت جهان اسلام شده‌اند
 سید عبدالباسط قتالی بعد از ظهر امروز در حاشیه همایش وحدت و بیداری اسلامی که با حضور مقامات و علمای اهل سنت و تشیع هرمزگان برگزار شد، با اشاره به عواملی که منجر به اتحاد بیشتر می‌شود، اظهار داشت: انتظار می‌رود در فضای کنونی که در کشور رقم خورده است مسئولان و مدیران در سطح […]

 سید عبدالباسط قتالی بعد از ظهر امروز در حاشیه همایش وحدت و بیداری اسلامی که با حضور مقامات و علمای اهل سنت و تشیع هرمزگان برگزار شد، با اشاره به عواملی که منجر به اتحاد بیشتر می‌شود، اظهار داشت: انتظار می‌رود در فضای کنونی که در کشور رقم خورده است مسئولان و مدیران در سطح ملی و استانی بیش از پیش زمینه‌ساز وحدت در بین مسلمانان در استان شوند.

وی با بیان اینکه اهل تشیع و تسنن در هرمزگان سال‌هاست که در کنار هم به طور مصالحت‌آمیزی زندگی می‌کنند، یادآور شد: پیروی از دستورات و سیره پیامبر بهترین راهکار برای تقویت وحدت در بین مسلمانان است.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه اسلام دین خشونت و جنگ نیست، اضافه کرد: صفات خداوند در دین اسلام بر پایه رافت و بخشش عنوان شده است.

قتالی با بیان اینکه جهان اسلام در این سال‌های و روزها همواره درگیر جنگ و خونریزی شده است، عنوان داشت: فضای تکفیری ایجاد شده در برخی از کشورهای منطقه به عنوان مهم‌ترین و آزاردهنده‌ترین مسئله اسلام مطرح است که همه باید برای ریشه کنی این معضل دست به دست هم دهند.

وی بیان داشت: پیامبر اسلام (ص) در مهربانی و عطوفت زبانزد خاص و عام بود به نحوی که در صد اسلام رفتار و حسن اخلاق پیامبر سبب شد 10 هزار نفر مسلمان شوند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس تصریح کرد: متاسفانه امروز در برخی از کشورها، مسلمانان با متهم کردن یکدیگر ناخواسته و نادانسته چهره‌ای خشن از اسلام به نمایش می‌گذارند.

قتالی در پایان با بیان این موضوع که عطوفت و مهربانی پیامبر موجب مسلمان شدن 10 هزار نفر در صدر اسلام شد، گفت: اما امروز مسلمانان با متهم کردن یکدیگر سعی در خشن جلوه دادن اسلام  دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /