سه شنبه, 6 خرداد , 1399
13:27:17 - دوشنبه 19 مرد 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام صادق(ع) منشاء وحدت شیعه و سنی است/راه امام صادق(ع) تا قیام حضرت مهدی ادامه دارد
علمای اهل سنت هرمزگان امام جعفر صادق(ع) را منشا اتحاد جهان اسلام دانستند و حق طلبی و مبارزه با حکام ظالم را عالم به شهادت رسیدن این امام می دانند. به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه  به نقل از هرمز ، علما و بزرگان اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز، امام جعفرصادق […]

علمای اهل سنت هرمزگان امام جعفر صادق(ع) را منشا اتحاد جهان اسلام دانستند و حق طلبی و مبارزه با حکام ظالم را عالم به شهادت رسیدن این امام می دانند.

به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه  به نقل از هرمز ، علما و بزرگان اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز، امام جعفرصادق (ع) را محور اتحاد جهان اسلام دانستند و اظهار کردند:مسلمانان جهان اسلام راه امام را تا قیام حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داد.

 

امام صادق(ع) منشاء وحدت شیعه و سنی است

 

عبدالرئوف قتالی، امام جمعه اهل سنت بندرخمیر اظهار کرد:امام جعفر صادق(ع) نقش مهمی در زنده نگهداشتن دین اسلام داشتند و بسیاری از علمای اهل سنت نیز از شاگردان این امام بودند.

 

وی با اشاره به جایگاه علمی امام یاوآور شد:امام صادق(ع) در زمان حیاتشان هزاران شاگرد تربیت کردند که بسیاری ازآنان از بزرگان اهل سنت هستند.

 

قتالی با بیان اینکه امام صادق منشاء وحدت شیعه و سنی است، تصریح کرد:در دین اسلام تفرقه جایگاهی ندارد و مسائل اختلافی ایجاد شده ناشی از برداشت های ناصحیح ناآگاهان از کتاب و سنت است.

 

راه امام صادق(ع) تا قیام حضرت مهدی ادامه دارد

 

محمد صدیق صدیق فهیمی، امام جمعه اهل سنت بندرعباس در گفتگو با خبرنگار  هرمز با اشاره به جایگاه شخصیت امام جعفر صادق( ع) درمذهب اهل سنت گفت: شخصیت والای امام جعفر صادق بر هیچ کس پوشیده نیست و امام صادق در زمان حیات پربرکتشان برای نگهداری از آرمان های ارزشمند اسلام در تمامی عرصه ها تلاش های بسیاری انجام داده اند.

 

وی اظهار کرد:امام صادق نه تنها از منظر اهل سنت و تشیع بلکه در جهان اسلام جایگاه ویژه ای دارد چرا که برخی از شخصیت ها را خداوند معرفی می کنند و بشر از بیان آن عاجز است.

 

فهیمی با استناد به کتب اهل سنت افزود: امام جعفر صادق(ع) استاد و آموزگار بسیاری از علمان دینی و شخصیت های والایی است که نشان از جایگاه علمی و مذهبی ایشان دارد .

 

وی تصریح کرد: امام صادق در عصر خودشان از لحاظ سیاسی و حکومتی ادامه رو راه ائمه بودند و نگذاشتند که دین اسلام دستخوش حوادث تاریخی شوند و امروز نیز مسلمانان جهان اسلام راه ایشان را ادامه می دهند و تا قیام حضرت مهدی(عج) ادامه خواهد داشت.

 

حق طلبی امام صادق دشمنی حاکمان ظلم را پی داشت

 

محمد صدیق بهجت، امام جمعه اهل سنت بندرلنگه در گفتگو با هرمز گفت:امام جعفرصادق از سادات اهل بیت هستند که به خاطر صدق ایشان در گفتار و کردار لقب صادق داده شده است.

 

وی اظهار کرد:امام صادق(ع) در تمام علوم متبحر بودند و جابربن حیان یکی از شاگردان ایشان است که 500 رساله از امام صادق(ع) به تحریر درآورده است.

 

بهجت با بیان اینکه بسیاری از بزرگان اهل سنت از ایشان کسب فضل کردند، تاکید کرد: امام صادق در اصول دین فقاهت و تبحر داشتند و مدافع حق بودند که باعث دشمنانی حکام با ایشان شد و منجر به شهادت رسیدن امام صادق شد.

 

 

انتهای پیام/م

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /