چهارشنبه, 7 آبان , 1399
11:20:05 - سه‌شنبه 31 دسامبر 2013
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد استاندار هرمزگان از قيمت بالاي آبزيان در بندرعباس
 استاندار هرمزگان با اظهار تعجب از قيمت بالاي آبزيان در بندرعباس، گفت: در هرمزگاني كه خود صادركننده آبزيان به ساير نقاط كشور و حتي كشورهاي هم جوار است نبايد قيمت ماهي اينگونه بالا باشد.  جاسم جادري در جلسه ستاد تنظيم بازار استان هرمزگان عنوان كرد: نظارت و كنترل كافي بر روي قيمت ها در بازار […]

 استاندار هرمزگان با اظهار تعجب از قيمت بالاي آبزيان در بندرعباس، گفت: در هرمزگاني كه خود صادركننده آبزيان به ساير نقاط كشور و حتي كشورهاي هم جوار است نبايد قيمت ماهي اينگونه بالا باشد.

 جاسم جادري در جلسه ستاد تنظيم بازار استان هرمزگان عنوان كرد: نظارت و كنترل كافي بر روي قيمت ها در بازار هرمزگان صورت نمي گيرد و خروج بازار از دايره نظارت به هيچ عنوان پذيرفته نيست.

وي با اشاره به تخلفات متعدد در قيمت كالاها اظهار داشت: بازار تحت كنترل هيچ كس نيست و قيمت ها بر اساس شرايط و جو رواني حاكم بر بازار تغيير مي كند.

جاسم جادري اضافه كرد: تحريم ، تورم و فشار اقتصادي يك واقعيت است كه در افزايش قيمت كالاها تاثير بسزايي داشته است اما عدم كنترل و مديريت صحيح بازار نيز يك واقعيت است كه بايد براي بهبود آن تلاش بيشتري نمائيم.

از وضعيت قيمت ها گله مندم

وي با بيان اينكه سوء مديريت در كنار تحريم و تورم موجب خروج بازار از كنترل شده است گفت: از وضعيت قيمت ها گله مندم و اگر مشكلي در مجموعه استانداري وجود دارد يا گرهي به دست استاندار باز مي شود حاضرم هرگونه اقدامي را انجام دهم تا شما بتوانيد اين وضعيت را بهبود بخشيد.

نماينده عالي دولت در استان هرمزگان در ادامه برخورد جدي با متخلفين بازار را مورد تاكيد قرار داد و بيان داشت: وظيفه ما توصيه و نصيحت نيست بلكه بايد با گرانفروشي، كم فروشي و عدم رعايت مسائل كيفي و بهداشتي به طور جدي برخورد صورت گيرد.

جادري خاطر نشان كرد: همانگونه كه شما بايد در برخورد با متخلفين بازار بدون هيچ تعارفي ورود كنيد من نيز به عنوان استاندار هرمزگان در برخورد با كم كاري تعارف ندارم.

وي با اشاره به اينكه فصل زمستان بايد نظارت بيشتري بر حوزه پوشاك اعمال شود ابراز داشت: پوشاك وارداتي در هرمزگان كه مبدا ورود كالا محسوب مي شود حتي از تهران هم گران تر است و هيچ نظارتي بر اين حوزه وجود ندارد.

گرانترين شهر ايران در فروش آبزيان، بندرعباس است

استاندار هرمزگان با اظهار تعجب از قيمت بالاي آبزيان در بندرعباس ادامه داد: در هرمزگاني كه خود صادركننده آبزيان به ساير نقاط كشور و حتي كشورهاي هم جوار است نبايد قيمت ماهي اينگونه بالا باشد.

وي افزود: طبق گفته مسئولين گرانترين شهر ايران در حوزه فروش آبزيان بندرعباس است و اين موضوع بايد كارشناسي و بررسي شود و در جهت رفع اين مشكل اقدامات اساسي انجام داد.

جادري با بيان اينكه تامين كالاهاي اساسي براي مردم يك وظيفه بسيار مهم و اولويت دار براي دولت است اذعان داشت: از عمده ترين اهداف دولت ها تامين كالاهاي ضروري مردم خصوصا قشر آسيب پذير جامعه با قيمت منصفانه و كاهش شكاف طبقاتي براي بهبود توزيع درآمد و ارتقا عدالت اجتماعي تعريف شده كه اين مبحث مهم در حيطه وظايفه ستاد تنظيم بازار است.

قيمت گوشت و مرغ خارج از كنترل تعيين مي شود

وي تاكيد كرد: وقتي مردم براي تهيه ارزاق خود با مشكل مواجه شده و مي بايست مبلغي بيش از قيمت واقعي پرداخت نمايند نتيجه مي گيريم همه عملكرد ها، زحمات و تلاش هاي شما در ستاد تنظيم بازار تاثير واقعي را نداشته است.

استاندار هرمزگان يادآور شد: گزارشات نشان مي دهد قيمت مرغ و گوشت خارج از كنترل ستاد تنظيم بازار تعيين و به مردم عرضه مي شود و بايد بار ديگر تاكيد كنم كه مرغ از كالاهاي بسيار مهم در سبد خانوار است كه عدم كنترل قيمت اين كالا موجب ايجاد فشار بيشتر بر مردم قشر ضعيف مي شود.

جادري يادآور شد: براي فردي كه تمكن مالي دارد فرقي نميكند كه مرغ را 200 تومان گران تر خريداري كند اما براي فرد يارانه بگيري كه به لحاظ مالي در مضيقه است قيمت هر تومان مرغ به عنوان يكي از ارزاق اصلي تفاوت دارد.

نوروز فرصتي براي غفلت مسئولين ندارد

وي با اشاره به ايام نوروز و ورود حجم زيادي از مسافرين به استان هرمزگان تاكيد كرد: اگر در اين ايام مردم با مشكلي در تامين نان ، مرغ ، گوشت و كالاهاي اساسي مواجه شوند تمام زحمات در بخش هاي مختلف ضايع شده و همه توجهات به مشكل معطوف مي شود.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: با ورود 12 ميليون مسافر به استان ديگر فرصتي براي غفلت مسئولين وجود ندارد و اگر كسي نتواند در حوزه مسئوليت خود مسائل را مديريت كند همه با مشكل مواجه خواهيم شد.

وي گفت: ما مسئولين اين استان هستيم كه مردم به ما اعتماد كرده اند و اگر شما از عملكرد خود در بحث كنترل بازار راضي هستيد من راضي نيستم.

جادري اظهار اميدواري كرد: در جلسه تنظيم بازار آينده اقدامات اساسي در مورد تامين و كنترل قيمت ارزاق مردم را گزارش داده و كارها و تلاش هاي تاثيرگذار جهت بهبود وضعيت صورت پذيرد.

در اولين به رياست دكتر جادري استاندار هرمزگان اعضاي اين ستاد گزارشي از وضعيت بازار و عملكرد خود ارائه كردند.

40 غرفه و 2 بازار چند منظوره در بندرعباس داريم

شهردار بندرعباس نيز در اين جلسه با بيان اينكه 40 غرفه عرضه ميوه و تره بار و 2 بازارچه چندمنظوره در شهر بندرعباس راه اندازي شده است اظهار داشت: سعي كرديم اين مراكز خريد و غرفه ها در محلاتي كه دسترسي كمتري به مركز شهر دارند داير شود.

عباس اميني زاده افزود: ميوه و تره بار در اين غرفه ها با قيمتي به نسبت پايين تر عرضه مي شود كه موجب شده مردم استقبال خوبي را داشته باشند.

وي گفت: در شب يلدا توانستيم هندوانه را با قيت هر كيلو 600 تومان به مردم عرضه كنيم كه در همين ايام توسط خودروهاي سيار فروش هندوانه تا هر كيلو 1500 تومان هم عرضه مي شد.

بيش از 25 هزار تخلف ارجاعي به تعزيرات داشته ايم

رئيس تعزيرات استان نيز در اين جلسه بيان داشت: در 9 ماهه نخست سال 25 هزار و 776 تخلف ارجاعي به تعزيرات در خصوص قاچاق كالا، بهداشت و كالا و خدمات داشتيم كه از اين تعداد 20 مورد منجر به پلمپ و 10 مورد نصب پارچه گرديده است.

حسن پور اضافه كرد: از تخلفات ارجاعي 19 هزار منجر به تشكيل پرونده شده كه تقريبا در خصوص همگي آنها حكم صادر شده است.

وي گفت: تا كنون بيش از 57 ميليارد ريال از مجموع جريمه هاي بخش كالا و خدمات وصول شده است.

وي خاطر نشان كرد: همواره سعي كرده ايم زمان رسيدگي به پرونده ها تا صدور راي را كاهش دهيم كه امروز با وجود اينكه زمان كمتر از 20 روز به ما توصيه شده با تلاش كاركنان توانسته ايم به زمان 11 روز برسيم.

16 هزار هكتار كشت گندم را هدف گذاري كرده ايم

مدير سازمان جهاد كشاورزي استان هرمزگان نيز در اين نشست با اشاره به وضعيت كشت گندم در استان گفت: در برنامه هايي كه دولت براي استان تعهد كرده كشت 14 هزار هكتار گندم بوده است كه ما براي خود كشت 16 هزار هكتار را هدف گذاري كرده ايم.

صالحي ادامه داد: تا كنون 9 هزار همكتار گندم در استان كشت شده و پيش بيني مي شود با توجه به تعيين قيمت خريد تضميني توسط دولت بتوانيم به كشت 16 هزار هكتار تا پايان سال زراعي دست يابيم.

وي يادآور شد: در بخش توليد ميوه و محصولات باغي در استان هرمزگان مشكلي نداريم و مازاد توليد خود را به استان هاي ديگر كشور صادر مي كنيم.

وي در خصوص توليد گوشت مرغ نيز بيان داشت:’ ظرفيت توليد 24 هزار تن مرغ در استان بوجود آمده كه در صورت بهره گيري كامل از اين ظرفيت مشكلي در تامين مرغ استان نخواهيم داشت و بر اساس آمار سرانه مصرف در هرمزگان نياز به 26 هزار تن مرغ است.

ذخيره سازي براي كالاهاي اساسي آغاز شده است

رئيس سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان نيز ابراز داشت: ذخيره سازي كالاهاي اساسي آغاز شده و در اين خصوص مشكلي وجود ندارد.

شيرعلي زاده افزود: همه دستگاه هاي اجرايي در خصوص ذخيره سازي كالا همكاري هاي لازم را داشته اند و هماهنگي كاملي بين مجموعه وجود دارد.

وي گفت: قرارداد هاي لازم با بخش خصوصي نيز منعقد شده و تمام مقدمات به نحو مطلوب براي اجرا فراهم گرديده است

 منبع:مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /