دوشنبه, 5 خرداد , 1399
23:14:34 - شنبه 20 تیر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بر مسئولان شهرستان واجب است که مسأله حجاب را یکی از دغدغه های اصلی خود قرار دهند
خبرنگار جهانگيريه پيرامون موضوع حجاب و عفاف با سه مسئول شهرستان بستك گفت و گو كرد و نظر آنها را در اين خصوص جويا شد . به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه ، خبرنگار جهانگيريه طي مصاحبه اي كه با سه مسئول شهرستان بستك انجام داد مسئله حجاب و مشكلات اين حوزه را پيگيري كرد . حجت […]

خبرنگار جهانگيريه پيرامون موضوع حجاب و عفاف با سه مسئول شهرستان بستك گفت و گو كرد و نظر آنها را در اين خصوص جويا شد .

به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه ، خبرنگار جهانگيريه طي مصاحبه اي كه با سه مسئول شهرستان بستك انجام داد مسئله حجاب و مشكلات اين حوزه را پيگيري كرد .

حجت الاسلام یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک ، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین امام علی (ع) به خبرنگار جهانگيريه گفت : حجاب از مهم ترین موضوعاتی می باشد که شایسته است به طور ریشه ای و اصولی به آن پرداخته شود و همان گونه که حضرت علی (ع) سمبل تقوا و شجاعت است حضرت زهرا (س) نيز سمبل حجاب و عفاف است بنابر اين ما بايد تمام توان خود را در جهت انجام این فریضه الهی به کار ببندیم .
وی افزود : هر چند کشور ایران اسلامی در زمینه های مختلف به پیشرفت های عظیمی دست یافته است اما متاسفانه در زمینه های فرهنگی به خصوص امر به معروف و نهی از منکر وبه ویژه “حجاب”، گاهی به مشکل بر می خوریم ، همان گونه که آیه شریفه ۹۰ سوره نحل اشاره به این دارد که اولین فردی که امر به معروف و نهی از منکر کرده خداست و همچنین در آیه دیگری، نبی مکرم اسلام را به عنوان آمر به معروف و ناهی ازمنکر معرفی کرده است.
امام جمعه شهرستان بستک خاطر نشان کرد : حجاب مسأ له ای است که باید به صورت تمام و کمال در زندگی اجتماعی ما عملی شود و با توجه به اینکه بعد از نماز بیشترین تأکید خدا بر امر به معروف و نهی از منکر است، وظیفه ی همگان است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر که یکی از واجبات الهی است ثابت قدم شوند.
در مصاحبه اي ديگر از با فرماندار شهرستان بستك صورت گرفت ، مهندس میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان بستک به خبرنگار جهانگيريه گفت: بر مسئولان شهرستان واجب است که مسأله حجاب را یکی از دغدغه های خود قرار دهند و زمانی که فرهنگ عمومی را مورد آسیب شناسی قرار می دهیم باید مسائل فرهنگی و از جمله حجاب به مرحله نظارت و اجرا برسد .
وی افزود: با توجه به اینکه فرهنگ ما یک فرهنگ ایرانی اسلامی و یک فرهنگ ناب در جهان است باید بیشتر در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح معضلات فرهنگی جامعه تلاش کنیم چرا که خون شهدا برای پاسداری از فرهنگ ناب اسلامی بوده و به عنوان یک مسلمان توجه به معضلات و موضوعات اجتماعی از جمله وظایف شرعی همه مسئولان محسوب می شود لذا باید با اهتمام بیشتر و عزم عمومی معضل بد حجابی و بی حجابی در جامعه رفع شود.

خبرنگار جهانگيريه از آقاي قاسم زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بستك از راهكارهاي اين اداره براي تقويت حجاب و عفاف در جامعه پرسيد كه ايشان گفت :  ایجاد همدلی بیشتر در جهت رفع مشکلات و معضلات فرهنگی که جامعه را فرا گرفته است امري اجتناب ناپذير است ، بايد تمام ارگانه هاي فرهنگي در كنار هم باشند و يك هدف و مسير را دنبال كنند
ايشان ياد آور شد كه در دومين جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک با موضوع امر به معروف و نهی از منکر با محوریت “حجاب” برگزار شد اعضاء حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند که از جمله می توان به شناساندن مصداق حجاب به خانواده ها ، تبلیغ ، اطلاع رسانی و همدلی ، راه اندازی گشت مشترک جهت امر به معروف و نهی از منکر ، برگزاری نمایشگاه ها ، ارائه ی الگوها مناسب در حوزه حجاب ، برگزاری همایش های خاص برای خانواده ها و کنترل بیشتر در محیط های بیرونی جامعه را از جمله برنامه هاي مصوب در اين جلسه بوده كه اداره فرهنگ و ارشاد در ارتباط با اجرايي شدن آنها از هيچ كوششي فروگزار نخواهد كرد .

 

انتهاي پيام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /