خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
94/10/12 15:25
شناسه خبر : 76242

با قرار دادن شیخ نمر در فهرست تروریست ها نمی توان افکار عمومی دنیا را فریب داد

حکومت آل سعود به پایان دوران سراسر ظلم خود نزدیک است، شهادت شیخ نمر صدای آزادی خواهی را در قلب حکومت عربستان به صدا در خواهد آورد. ...

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، امید پور ابراهیم طی یادداشتی به سایت جهانگیریه نوشت: این عجیب نیست که حکومت جاهل سعودی از ریختن خون بی گناهان پروا نکند اما پذیرفته نیست که مسلمانان در قبال این اقدام سکوت کنند.
هیچگاه با ظلم نمی شود حکومت کرد و حاکمان ظالم سرانجام های ناگواری را در طول تاریخ برای خود رقم زده اند که برای این موضوع نیازی به ورق زدن تارخ قرن های گذشته نیست بلکه سقوط سلسله ای حکام دیکتاتورمعاصر عرب در بلاد اسلامی و به خفت افتاندن آنها و همراهانشان بخوبی این موضوع را برای ما روشن می کند.
روز گذشته وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه‌ای از اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان خبر داد، این نکته حائز اهمیت که وزارت عربستان فهرستی از 46 نفر از افرادی که حکم اعدام آنها صادر شده بود را اعلام کرد که اکثر این افراد از اعضای گروه‌های تندرو از جمله داعش و القاعده هستند و در میان محکومان معترضان به سیستم حکومتی آل سعود نیز دیده می‌شود، در میان افرادی که وزارت کشور عربستان می‌گوید آنها را اعدام کرده «فارس آل شویل الزهرانی» نیز به چشم می‌خورد که از اعضای شناخته شده القاعده در عربستان به شمار می‌رود.
بی شک دنیای امروز فریب این حرکت مبتدیانه دولت آل سعود را نمی خورد، دنیا به خوبی می داند شیخ نمر یک فعال حقوق بشری بوده است که علیه دولت بدوی عربستان زبان به اعتراض آورده است.
در دولت عربستان هیچگونه نهاد مردم نهادی وجود ندارد و مردم نیز هیچ نقشی در حاکمیت سیاسی خود ندارند و هر گونه فعالیت حزبی با قوه قهریه حاکمیت مواجه خواهد شد.
دستگیری شیخ نمر در سال 2012 موجی از اعتراضات را در شرق این کشوردر پی داشت که دولت آل سعود با کشتن چند شهروند کشورش سعی در فرو نشاندن اعتراضات نمود، قطعا حکم قتل این شیخ آزادی خواه بازخوردهایش معطوف به عربستان نخواهد بود و آزادی خواهان سراسر جهان در مقابل این حرکت عصر حجری سکوت نخواهند کرد و شهادت شیخ نمر موجب آگاهی بیشتر مردم مظلوم عربستان خواهد.
شهادت شیخ نمر پایان حرکت آزادی خواهانه مردم عربستان نخواهد بود، دولت سعودی که بیشتر از تدبیر به لطف فتواهای خلاف اسلام و سیره نبوی وهابیت تا اینجای تاریخ به حیات خود ادامه داده است، با ریختن خون بی گناهان به پایان فرجام خود نزدیک می شود، حکیمی بدرستی گفته است که آگاهی تنها راه رسیدن به آزادی است و بر عهده هر اندیشمندی است که صدای حقیقت را به گوش همگان برساند .

 

انتهای پیام/