خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
93/02/05 12:29
شناسه خبر : 42145

برگزاري جشن تكليف، تشويق و ترغيب دانش آموزان به فرائض ديني است

 فرماندار شهرستان بستك گفت: برگزاري جشن تكليف، تشويق و ترغيب دانش آموزان به فرائض ديني است. به گزارش خبرنگار جهانگیریه ، ميرمرسل ايزدي پور در حاشیه جشن تكليف دانش آموزان سوم ابتدايي شهرستان با تبريك شروع سن تکلیف و آغاز بندگی معبود به دانش آموزان، با بيان اینکه جشن تکلیف، مرحله جدیدی در زندگی انسان […] ...

 فرماندار شهرستان بستك گفت: برگزاري جشن تكليف، تشويق و ترغيب دانش آموزان به فرائض ديني است.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه ، ميرمرسل ايزدي پور در حاشیه جشن تكليف دانش آموزان سوم ابتدايي شهرستان با تبريك شروع سن تکلیف و آغاز بندگی معبود به دانش آموزان، با بيان اینکه جشن تکلیف، مرحله جدیدی در زندگی انسان است، اظهار داشت: توجه به روابط محرم و نامحرم، ضرورت تقلید، رعایت حجاب، آموزش قرآن، احترام به پدر و مادر و آموزش امر به معروف و نهی از منکر از مسائلی است که دختران باید از سن تکلیف به آن توجه کنند.

وي یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی را برگزاری مراسم عبادی و معنوی جشن تکلیف دانست و افزود: جشن تکلیف دانش‌آموزان مقدمه‌ای برای گام‌های استوار در راستای قرب الهی است.

فرماندار بستك به نقش خانواده و مدرسه در تربیت دانش آموزان اشاره نموده و بیان داشت : خانه باید همراه و هم دوش مدرسه و مطابق برنامه های تدوین شده آموزش و پرورش حرکت نمایند تا موجبات رشد و ترقی دانش آموزان در زمینه های مختلف دنیوی و اخروی فراهم شود.

ايزدي پور بيان داشت: دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی از امروز باید به تکلیف دینی خود توجه داشته باشند ولی این امر بدون همراهی و مدد خانواده‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

وي در پايان سخنان خود افزود: برگزاری مراسم با عنوان جشن تکلیف دانش‌آموزان از جمله عوامل بسیار موثری است که کودک و نوجوان را به اهمیت ادای تکلیف الهی که همان نماز است پی می‌برد و این همان مسئله مهمی است که آموزش و پرورش باید در انجام آن اهتمام ویژه ای داشته باشد.

گفتني است اين مراسم با حضور دانش آموزان پايه سوم ابتدايي شهرستان بستك بصورت نمادین در دبستان حافظ با هدف انجام فرایض دینی نماز ، روزه ، احکام شرعی و رعایت حجاب اسلامی برگزار شد.