چهارشنبه, 9 مهر , 1399
13:46:20 - جمعه 4 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعصب شدید مذهب گرایان افراطی مانع وحدت مسلمانان است
امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: اتحاد راه علاج همه دردهای مسلمین و اکسیر اعظم برای پیروزی ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه بستك، حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در خطبه های این هفته با گرامیداشت هفته وحدت گفت: قرآن سراسر دعوت به وحدت است و جامعه ای که در آن وحدت وجود نداشته باشد شکننده است.

وی افزود: سفارشات پیامبر گرامی اسلام (ص) بر ایجاد الفت و اتحاد در جامعه اسلامی و تاکید آن بزرگوار بر جماعت در فرائضی مثل نماز ، جهاد ، حج و … بیانگر اهمیت اتحاد مسلمین است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی با اشاره به اینکه حفظ وحدت کلمه ، وصیت دائمی امام خمینی (ره) بود افزود: شاید در طول 10 سال بعد از انقلاب کمتر مسئله ای به اندازه وحدت مورد تاکید امام بود.

امام جمعه شهرستان بستک تعصب شدید مذهب گرایان افراطی را مهمترین مانع وحدت مسلمانان دانست و گفت: این افراد متعصب و افراطی از کاه کوه میسازند و مردم را موجب سردرگمی می کنند.سوءتفاهمات از عقاید و آراء یکدیگر و توهمات بیجا از عقاید یکدیگر از موانع وحدت مسلمانان است.

وی تصریح کرد: جهل و ناآگاهی مسلمانان از محتوای مذهب یکدیگر مانعی بزرگ بر سر راه وحدت است.همچنین سیاست های حاکم بر دنیای اسلام در گذشته و حال و نیز پیدایش حکمرانان مختلف و سلسله های رقیب در جهان اسلام مانع وحدت بین امت اسلامی است.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: اتحاد راه علاج همه دردهای مسلمین و اکسیر اعظم برای پیروزی ملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین قائدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن حماسه 9 دی گفت: رهبر معظم انقلاب امروز می تواند محور جهان اسلام باشد و دشمنانی که در پی وارد کردن ضربه به نظام جمهوری اسلامی هستند بدانند که توطئه های آنان با درایت رهبری نقش بر آب خواهد شد.

وی افزود: افراد حاضر در فتنه 88 از دوستان انقلاب بودند ولی چون بصیرت نداشتند به صف دشمن پیوستند.مسئله بصیرت مسئله بسیار مهمی است که رهبر انقلاب بارها به آن پرداختند.

امام جمعه شهرستان بستک مهمترین ویژگی های بصیرت را مربوط به قلب و ذات انسان دانست و گفت: بصیرت ، معرفت بدون اجمال و ابهام است و آرامش دهنده قلب هاست.بصیرت روشنایی و نور خاص است و نیرویی نهانی دارد که به انسان در شناخت حقایق تا عمق وجود و باطن آن کمک می کند.

 

خبرنگار: شهاب زمانی

انتهای پیام/

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /