چهارشنبه, 9 مهر , 1399
9:27:00 - شنبه 28 آذر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حراست از آثار تاریخی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود
سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک گفت: حفاظت از آثار تاریخی یک امر عمومی است و تا به یک فرهنگ عمومی تبدیل نشود این امر محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه بستك، ماشاالله خنجی سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک طی گفتگویی به خبرنگار جهانگیریه گفت: امروز یکی از مهمترین صنایعی که در تولید ناخالص ملی کشور ها نقش تعیین کننده ای دارد صنعت گردشگری است که جا دارد ما نیز با برنامه ریزی مناسب از این قافله عقب نمانیم .

خنجی در ادامه گفت: یکی از مشکلات ما در زمینه حفاظت از آثار تاریخی هزینه های هنگفت آن می باشد، با توجه به اینکه در کشور ما و همچنین در شهرستان بستک، اثار تاریخی فراوانی وجود دارد اما حفاظت از این آثار از عهده یک سازمان خارج است .

وی افزود: نهادهای مردم نهاد بهترین گزینه برای این موضوع است که در سال های اخیر ما انجمن های میراث فرهنگی را در روستاها تشکیل دادیم و تمام تلاشمان را می کنیم که آنها را فعال نگه داریم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک گفت: یکی از این انجمن های فعال انجمن میراث فرهنگی کوخرد است که در روزهای اخیر جلساتی را نیز با این عزیزان داشته ایم که مصوباتی را نیز در این جلسات تصویب کردیم و مقرر شد برای مرمت آثار تاریخی بصورت مشارکتی با دهیاری این روستا این کار را انجام دهیم که با استقبال دهیاری کوخرد مواجه شدیم.

وی گفت: در جلسات با انجمن ها بر جلوگیری از سرقت آثار تاریخی و محافظت از آنها تاکید می شود.
خنجی گفت: در روستای کوخرد دو اثر تاریخی ثبت شده ملی بنام  دو گنبدان و حمام سبیه وجود دارد که می تواند در جذب گردشگر برای این روستا موثر باشد .

سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع گردشگری شهرستان بستک ضمن تاکید بر ممنوعیت ساخت و ساز ها در حریم آثار تاریخی گفت: دهیاری ها باید در این امر ما را یاری کنند و اگر چنین اقداماتی را مشاهده کردند از این امر جلوگیری و به ما گزارش دهند.

خنجی در پایان ضمن تشکر از مردم و مسئولینی که در توسعه گردشگری و حفظ آثار تاریخی ما را یاری می کنند گفت: حراست از آثار تاریخی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، در سالهای اخیر برخی افراد ناآگاه با درج یادگاری بر اماکن تاریخی منجر به از بین رفتن بخشی از زیبایی های این اماکن شده اند که برای جلوگیری از این امر باید فرهنگ سازی شود.

32656 010133584-hamam-sibeh1

انتهای پیام/

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /