خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
94/11/06 09:31
شناسه خبر : 76931

حرکت نمادین دوچرخه سواران شهرستان بستک+ تصویر

تعدادی از ورزشکاران دوچرخه سوار شهرستان بستک طی اقدامی زیبا برای ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت رکاب زدند. ...

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، با توجه به اهمیت روز افزون طبیعت و محیط زیست و گسترش آسیب های جبران ناپذیر به این میراث آیندگان هر روز شنیده می شود که گروهی از جوانان نیک اندیش این مرز و بوم اقدامی به اندازه وسع خود انجام داده اند که گاهی عملیاتی و گاهی نمادین است که در راستای فرهنگ سازی به آحاد جامعه صورت می پذیرد.

 

طبیعت شهرستان بستک به دلیل خشکسالی ها در چند سال اخیر و برخی برداشت های غیر اصولی صاحبان معادن و همچنین شکارهای بی رویه برخی افراد بی مسئولیت دچار آسیب هایی شده است که شاید در برخی موارد غیر قابل جبران باشد مانند انقراض برخی گونه های حیات وحش که لازم است در این زمینه اقدامات بهتری صورت پذیرد.

در حرکتی نمادین و زیبا تیم دوچرخه سواری حافظان طبیعت جهانگیریه برای ترویج فرهنگ حفاظت از طبیعت و محیط زیست دردر شهرستان بستک رکاب زدند و در روستاهایی که در مسیر قرار داشتند توقف و با مردم آنجا عکس یادگاری و نکاتی را به آنها جهت فرهنگ سازی یادآوری کردند.

 

این تیم روز گذشته ازبستک حرکت خود را آغاز و از شهر جناح و روستاهای، کهتویه،گچویه، کمشک، هنگویه، دهنوخواجه، گزه، پای تاوه، خلوص گذشتند و نقطه انتهای مسیر شهر بستک بود.
سرپرست این تیم آقایان عادل امینا و سلیم شریفی بودند.

در هنگام عبور این تیم از روستای دهنوخواجه رکاب زنان به دیدار آقای محمد پاسالاری ورزشکار پیشکسوت این روستا که در حال حاظر بیمار می باشد رفتند، پاسالاری در سال های نه چندان دور درعرصه فوتبال و کوهنوردی فردی نام آشنا برای مردم شهرستان بستک بود.

 

لازم به ذکر است شعار این حرکت، با زمین زندگی کنیم، بود.

 

 

خبرنگار: عبدالله پژدم
انتهای پیام