پنج شنبه, 8 اسفند , 1398
21:43:43 - شنبه 12 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمله گرگ گرسنه به یک چوپان و گله اش+تصاویر
شش قلاده با حمله به گوسفندان روحانی محمدی از روستای باغ گل گل از توابع بخش مرکزی پلدختر، تعداد 15راس گوسفند زخمی و 5راس دیگر را هم کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری جهانگیریه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛روحانی محمدی دامدار پلدختری در گفتگو با خبرنگاربیان روز افزود:بعد از ظهر پنج شنبه پس از بازگشت گوسفندان از منطقه سلطان کوه به طرف خانه به یک باره شش قلاده گرگ به گله حمله ور شدند.

گله روحانی

وی بیان کرد:با توجه به اینکه محیط زیست در خصوص کشتن گرگ و دیگر حیوانات تذکراتی داده بودند هر چند سلاح در اختیار داشتم شلیک نکردم.

گله روحانی

محمدی با اشاره به اینکه گوسفندانم بیمه نیستند اضافه کرد:در آن موقع هر چند اسلحه داشتم ولی برای حفظ حیات وحش و توصیه های مسئولان محیط زیست شلیک نکردم و حالا دچار خسارت سنگینی شدم که از مسئولان انتظار یاری را دارم.

گله روحانی

وی تصریح کرد:در آن روز هیچ گله داری در اطراف من نبود و حتی سگ نگهبان هم همراه خود نبرده بودم.

گله روحانی

محمدی عنوان کرد:در ان لحظه فقط به مکانی رفتم که موبایل آنتن دهد و به اهالی روستا اطلاع دادم که گله ام مورد حمله گرگ قرار گرفته است.

گله روحانی

وی با اشاره به اینکه 60راس گوسفند داشتم اظهار داشت: متاسفانه گرگ ها پنج گوسفند از گله را بردند و 15راس دیگر را زخمی کردند که احتمال مرگ ومیر در بین آنها وجود دارد.

گله روحانی

وی تصریح کرد: تا زمانی که اهالی روستای باغ گل گل به کمک من آمده بودند با سرو صدا و پرتاب سنگ و شن سعی در فراری گرگ ها را داشتم که موفق نشدم.

این دامدار پلدختری یادآور شد:در این میان پنج راس دیگر از گوسفندان در کوه ها متواری شدند و اهالی روستا در این 48ساعت به صورت شبانه روزی در گشت و گذار برای پیدا کردن گوسفندان گم شده هستند.

گله روحانی

وی با انتقاد از اینکه دردسرهای بیمه کردن احشام زیاد است افزود:برای بیمه هر گوسفند باید مبلغ زیادی پرداخت کنیم و سپس در آن طرف بیمه هم مبلغ خیلی ناچیزی به ازای آن به ما پرداخت می کند که واقعا به صرفه نیست.

امیر رضا محمدی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز افزود:این موضوع فردا از طریق یگان حفاظت محیط زیست مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در خصوص شایعات توزیع وسیع گرگ در سطح منطقه پلدختر توسط محیط زیست را تکذیب کرد و اظهار داشت:این مسئله که در اذهان عمومی مطرح فقظ شایعه ای بیش نیست.

انتهای پیام/

بر چسب ها: , , , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /