خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
96/12/19 07:05
شناسه خبر : 81193

راه اندازی انجمن های مردم نهاد بانوان سبب پویایی در عرصه های اجتماعی است

معاون فرماندار بستک در جشن روز زن عنوان کرد: راه اندازی انجمن های مردم نهاد توسط بانوان در سطح شهرستان، سبب تحرک و پویایی بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و اقتصادی، ورزشی و.... شده است. ...

به گزارش جهانگیریه؛ اکبر احمدی دولخانی، معاون فرماندار شهرستان بستک در جشن بزرگداشت روز زن، ضمن تبریک میلاد فرخنده و با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته مقام زن و روز مادر گفت: پیرامون ابعاد شخصیت والای حضرت زهرا (س) مطالب بسیار گسترده و وسیع است و تنها در سایه تأمل و ژرف اندیشی می توان به جوانب گسترده شخصیتی آن حضرت پی برد.

وی بیان داشت: آن حضرت در پارسایی و قناعت، در انفاق و ایثار، در عبادت خالصانه و نیایش، در تبلور حیا و عفت، در حجاب اسلامی و در علم و دانش بی نظیر و اسوه بودند و هر اندازه در وصف و مقام و شخصیت آن حضرت گفته شود به مثابه قطره در دریا است.

معاون فرماندار بستک افزود: مادران گرامی و بانوان ارجمند بایستی زندگانی حضرت زهرا (س) را بعنوان یک اسوه و الگو سرلوحه کار خود قرار دهند تا بتوانند در امورات زندگی، در نوع آداب و رفتار و معیشت بویژه در تربیت فرزندان که یکی از مهم ترین وظایف والدین و مادران است، فرزندانی سالم و با نشاط تحویل جامعه دهند. چرا که جامعه ای پیشرفت و توسعه پیدا می کند که نیروی انسانی پویا و فعال داشته باشد.

وی بانوان بستک را در اخلاق، در حجاب و عفت، در پویای و تحرک، حضور در صحنه های اجتماعی و فرهنگی، در کارهای تولیدی و صنایع دستی، و در تولید و اشتغال بسیار پویا و فعال توصیف کرد و عملکرد بانوان را در طی یکی دو سال اخیر قابل تحسین دانست.

احمدی دولخانی با اشاره به راه اندازی انجمن ها و NGO های فعال توسط بانوان اظهار داشت: خوشبختانه با راه اندازی و تشکیل انجمن های مردم نهاد توسط بانوان در سطح شهرستان، شاهد تحرک و پویایی در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، هنری و اقتصادی، ورزشی و…. برای بانوان هستیم و این نوید روزهای بهتر برای بانوان است.

گفتنی است در پایان مراسم از بانوان فعال شهرستان در عرصه های مختلف با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.

انتهای خبر/ مرتضی دلاوری