یکشنبه, 24 شهریور , 1398
11:52:38 - جمعه 13 شهر 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رسانه های غربی در حال مخابره اخبار نادرست هستند/فریاد عدالت خواهی به خوبی بیان نمی شود
معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی با بیان اینکه تلاش دشمنان در وارونه جلوه دادن حقایق رو به افزایش است گفت: رسانه های غربی به سادگی بر اندام باطل لباس حق می پوشانند و حق را باطل جلوه می دهند. به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، در این مراسم که با […]

معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی با بیان اینکه تلاش دشمنان در وارونه جلوه دادن حقایق رو به افزایش است گفت: رسانه های غربی به سادگی بر اندام باطل لباس حق می پوشانند و حق را باطل جلوه می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، در این مراسم که با حضور حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی، علی اصغر مونسان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد، مدیران و روسای ادارات جزیره کیش، عبدالرضا کیا مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز کیش محمد قاریان پور به عنوان مدیر کل جدید این مرکز برگزار شده بود از تلاش های عبدالرضا کیا قدر دانی شد.
حجت الاسلام موسوی مقدم، در این مراسم با تاکید بر اینکه امروز تکنولوژی و فناوری جزء جدایی ناپذیر رسانه ها شده اند گفت: باید از تمام توان، ظرفیت و استعداد علیه دشمنان استفاده کنیم تا در این مبارزه پیروز میدان باشیم.
وی افزود: در حوزه محتوا و ارتقاء کیفیت و انتقال پیام این تکنولوژی است که حرف اول را می زند.
معاون امور مجلس و استان های صدا و سیما با یادآوری تلاش های دشمنان برای کسب پیروزی در یک نبرد رسانه ای اظهار کرد: در این مقطع تاریخی استفاده از تمام ظرفیت ها و استعدادها وظیفه ای است که بر عهده رسانه های ملی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.
وی تاکید کرد: رسانه جمهوری اسلامی ایران با تولید برنامه هایی در راستای حق و حقیقت، واقعیت، مبانی فکری انسانی کار می کند تا صدای حق طلبی ملت های مسلمان را به گوش مردم جهان برساند.

 

 

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: به ندرت دیده می شود که در میان انبوه رسانه های دیداری و شنیداری همانند صدا و سیمای جمهوری اسلامی تلاش برای اخلاق مداری صورت گیرد.
این مقام مسئول در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: امروز این جبهه رسانه ای که در دنیا قد برافراشته است برخلاف جریان های رسانه ای که در دنیا وجود دارد تبدیل به یک مدل شده است که منحصر به کشور ایران است و باید در تمام زمینه ها خود را مجهز کند.
وی با اشاره به اینکه امروز دنیای غرب تمامی اهداف سیاسی و نظامی خود را در قالب رسانه و از طریق رسانه به سرانجام می رساند اظهار کرد: آن ها فریادهای عدالتخواهی و تظلم ملت های دردمند و ظلم کشیده ای همچون یمن، عراق و افغانستان را سرکوب می کنند و به هیچ روی اجازه انعکاس این اخبار را نمی دهند و این خبرها هیچ بازتاب رسانه ای پیدا نمی کند و به راحتی سانسور می شود.

 

 

موسوی مقدم با بیان اینکه روزانه بیش از 50 میلیون کلمه خبر در حال تبادل است و بخش عمده ای از این اخبار در انحصار چند خبرگزاری خاص همانند صهیونیسم است به نقش رسانه ها در گسترش فرهنگ اسلامی و تلاش دشمنان در وارونه جلوه دادن حقایق تاکید کرد و افزود: رسانه های غربی به سادگی بر اندام باطل لباس حق می پوشانند و حق را باطل جلوه می دهند.
وی تصریح کرد: رسانه های غربی در ظاهر القاء می کنند آزادی بیان دارند اما خروجی آنها به شکلی است که در نهایت به اهداف خود دستیابی پیدا می کنند و این ساده اندیشی است که فکر کنیم آن ها قرارگاهی عمل نمی کنند.
موسوی مقدم تاکید کرد: تصریح کرد: با وجود محدودیتها ، کمبود ها و تحریم های چند ساله در تکنولوژی و حوزه رسانه، برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران طرفداران بسیاری در جهان دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر در کشور 150 شبکه با زبان های مختلف محلی، ملی و بین المللی وجود دارد و در دنیا بیش از20 هزار شبکه ماهواره ای با امکانات و گستردگی و در این میان شاهد هستیم که شبکه جام جم ایران در میان ایرانیان کشور های اروپایی و آفریقای طرفداران بسیاری برای خود یافته است که تمامی آنها به این شبکه اطمینان دارند و از رسانه ملی انتظار تولید و پخش برنامه هایی بر طبق فرهنگ ایرانی دارند.

 

 

معاون امور مجلس و استان ها افزود: در این جنگ نابرابر ، سرمایه های فرهنگی اسلامی و ایرانی باعث قوام و دوام ما شده است زیرا داشته های فرهنگی ما بالاست و خوشبختانه فرهنگ ما در دنیای امروز که بحران معنویت و خانواده دارد جای خود را باز کرده است . رسانه ای که به محتوای غنی که همان فرهنگ کشور است تکیه کند نه تنها مقاومت می کند بلکه می تواند فعالانه حضور پیدا کند.ما از این جهت بسیار غنی و قوی هستیم و باید این فرهنگ را به برنامه رسانه ای تبدیل کنیم.

 

 

وی گفت : صدا و سیمای مرکز کیش نیز لازمست مزیت های ضروری و موجود در همه عرصه ها را شناسایی کرده و مورد توجه قرار دهد. خوشبختانه مرکز کیش از سیر صعودی خوبی برخوردار بوده و امیدواریم در دوره جدید شاهد پیشرفت چشمگیر مرکز در حوزه های مختلف باشیم .

 

 

در بخش دیگری از این مراسم علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: امروزه میلیون ها خبر در سراسر دنیا تولید می شود و در کمترین زمان ممکن با ابزار های متفاوت در سراسر جهان پخش می گردد . متاسفانه حجم زیادی از این ابزار ها در اختیار استکبار جهانی است و به بدترین شکل ممکن حق را به نا حق و نا حق را به حق جلوه می دهند ، در دنیای امروز رسانه حتی قدرتمند تر از سخت افزار نظامی است . در حال حاضر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یک تنه در مقابل بنگاه های خبر پراکنی بزرگ ایستاده و مقابله می کند و صدای حق را چه در داخل و چه در خارج از مرز های ایران به گوش مردم حق طلب می رساند و این نشان دهنده بزرگی و سختی کار رسانه است.

 

 

وی افزود: در جزیره کیش این اهمیت دو چندان می شود زیرا با توجه به شرایط گردشگری منطقه نحوه انتقال اطلاعات و اخبار باید با دقت انجام پذیرد تا موجب ریزش گردشگر نگردد.

 

 

انتهای پیام /س

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /