سه شنبه, 6 خرداد , 1399
10:36:39 - یکشنبه 24 آذر 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روابط شهرداری های بندرعباس و مشهد گسترش می یابد/انتقاد از لغو نشست هفتگی
عضو شورای شهر بندرعباس از گسترش روابط شهرداری های بندرعباس و مشهد خبر داد.     پرویز سالاری  در مورد دستاوردهای سفر اعضای شورای شهر و شهردار بندرعباس به مشهد و دیدار با مدیران شهرداری این شهر بیان داشت: اعضای شورای اسلامی و شهردار شهر بندرعباس در اولین سفر برون استانی خود به مشهد مقدس […]

عضو شورای شهر بندرعباس از گسترش روابط شهرداری های بندرعباس و مشهد خبر داد.

 

 

پرویز سالاری  در مورد دستاوردهای سفر اعضای شورای شهر و شهردار بندرعباس به مشهد و دیدار با مدیران شهرداری این شهر بیان داشت: اعضای شورای اسلامی و شهردار شهر بندرعباس در اولین سفر برون استانی خود به مشهد مقدس جهت تبادل نظر و استفاده از تجارت ارزشمند اعضای شورای اسلامی، معاونین و مدیران شهرداری این شهر دیدار و گفتگو کردند.

وی عنوان کرد: در این دیدار، زمینه های همکاری مشترک و استفاده از تجربیات این دو نهاد مردمی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس، وجه تشابه دو شهر بندرعباس و مشهد را مهاجرپذیر بودن و داشتن خرده فرهنگ های مختلف خواند و گفت: استفاده از تجربیات مدیران شهری کلان شهر مشهد در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، حمل و نقل، پسماند و سرمایه گذاری، این شهر از سوی شورای اسلامی و شهرداری بندرعباس، انتخاب شد.

وی افزود: نخستین چالش در شهر بندرعباس، گسترش فرهنگ شهروندی است که به نظر می رسد با ایجاد معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری، سطح آموزش شهروندی در سطح این  شهر ساحلی، گسترش یابد.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات خوب شهرداری مشهد، راه اندازی شورای اجتماعی محلات است که در راس این شورا، شهردار ناحیه قرار دارد که با فعالیت و همکاری این شورا با حلقه های مدیریت شهری، بسیاری از آسیب ها برطرف خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه این شهر، شهری مهاجرپذیر است گفت: مهاجرت، پدیده ای است که چنانچه منطقی با آن برخورد شود تبدیل به فرصت خواهد شد.

سالاری تصریح کرد: رشد و توسعه شهری با الگو برداری از مدیریت توانمندهای شهرهای موفق، امکان پذیر است و توجه به منابع انسانی همراه با تحصیلات مرتبط، گام مهمی در همین راستا است. وی اظهار داشت: شهرداری، مدیریت درآمد و هزینه است و دیگر سازمانها درآمد زا یا هزینه بر هستند که در این خصوص حوزه های اداری شهرداری، باید تدابیری را اتخاذ کند.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس، درآمدهای پایدار و ناپایدار از دیگر مباحث مورد اهتمام مشترک شهرداری بندرعباس و مشهد بود که در این دیدار به آن پرداخته شد و راهکارهای شهرداری مشهد در رسیدن به این درآمد ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سالاری در ادامه یادآوری شد: درخصوص حمل و نقل عمومی شهر بندرعباس به روش BRT به عنوان اولویت نخست در نظر گرفته شده است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته جهت استفاده بیشتر مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی در طی سه ماه آینده خطوط BRT در بندرعباس راه اندازی می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص جذب سرمایه گذاری در شهرداری بندرعباس گفت: با توجه به اینکه در آستان قدس رضوی سرمایه گذاری عظیمی وجود دارد، با معاونت فنی این آستان نشستی صورت گرفت و در این نشست هیئت بندرعباس با بیان اینکه امام رضا (ع) متعلق به همه مردم ایران است، خواهان سهم بندرعباس از این سرمایه گذاری عظیم شد.

سالاری افزود: با توجه به اینکه در بندرعباس ظرفیت های بکری برای احداث اردوگاه وجود دارد، قرار بر این شد تا آستان قدس رضوی با احداث این اردوگاهها و برگزاری کلاس های آموزشی و فرهنگی از این ظرفیت استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری مطالبات زیادی از ارگانهای های مختلف  دارد و این در حالی است که نمی تواند به صورت مستقیم برای وصول این مطالبات اقدام کند و در این راستا برای وصول مطالبات استفاده از دفاتر کارگزاری در دستور کار قرار گرفت که علاوه بر وصول مطالبات شهرداری، در بحث اشتغال زایی نیز فرصتهایی فراهم خواهد شد و می توان با انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های بدهکار، بخشی از سهام آنها تحت عنوان پرداخت مطالبات به شهرداری  واگذار شود.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس همچنین از برگزاری نشست مشترک با معاونین شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر مقدس مشهد با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و معاونین شهرداری بندرعباس خبر داد و گفت: مقرر شد جلسات مشترکی برای همکاری های فرهنگی و اجتماعی از جمله برگزاری جشنواره غذاهای محلی، لباس های محلی انجام شود.

وی خواستار پرسشگری شهروندان و رسانه ها درخصوص معضلات و مشکلات شهری شد و افزود: شهروندان با انتقادات سازنده و منصفانه و با پیشنهادهای خود می توانند گامی موثر در جهت ارتقاء فرهنگ شهروندی در بندرعباس و رفع مشکلات و معضلات بردارند.

انتقاد عضو شورای شهر بندرعباس از لغو نشست هفتگی این شورا

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با انتقاد از لغو نشست این شورا در هفته گذشته ، خواستار توجه بیش از پیش هیات رئیسه به آئین نامه های داخلی شد.

سالاری با بیان گوشه ای از سفارش های امیر مومنان درخصوص وقت شناسی و جایگاه زمان در برنامه ریزی گفت: مجبورم برای دومین بار، سفارش های امام علی(ع) را در خطبه  28 نهج البلاغه پیرامون اهمیت مقوله زمان، فرصت ها، آسیب ها و وقت شناسی متذکر شوم ، بویژه اعضای محترم هیات رئیسه، باید بیشتر، این خطبه را مطالعه کنند. سمت ها دست ما نیست، خداوند برای ما فرصتی داده و ما هستیم که باید این فرصتها را بیابیم.

وی گفت: علی (ع) باز هم می فرمای شما در زمان مهلت ها زندگی می کنید که مرگ در پس این مهلت ها می رسد.

وی افزود: کلید واژه این خطبه، مهلت ها، آرمانها و آرزوها هستند، آرمانها همان برنامه هاست و چنانچه برای ملت ها و آرمان ها برنامه داشته باشیم می توانیم به فرصت ها تبدیل کنیم و اگر برنامه نداشته باشیم به هلاکت می رسیم.

وی اظهار داشت: اهمیت زمان به این دلیل است که قابل ذخیره شدن و برگشت پذیر نیست، سه ماهی که از عمر شورا گذشته اگر درست برنامه ریزی و استفاده کردیم پیروزیم و درغیر اینصورت باید خودمان را محاسبه کنیم پیش از آنکه ما را محاسبه کنند، اگر برنامه ریزی و شیوه زمان بندی شورا را تنظیم نکنیم اسیر آرزوها و آرمانها می شویم. ما نمایندگان بیش از 400 هزار شهروند هستیم و حق نداریم هر وقت دلمان خواست، جلسات علنی را تعطیل کنیم. ما بایستی خودمان را برای شورا بخواهیم نه شورا را برای خودمان، ما متعلق به خودمان نیستیم و متعلق به کسانی هستیم که ما را انتخاب کردند و در این مسند، نشاندند و اکنون نیز باید پاسخگوی آنان باشیم.

سالاری تصریح کرد: مطابق آئین نامه ما حق نداریم نشست های رسمی شورا را بدون اطلاع قبلی و دلیل موجه، لغو کنیم زیرا این نشست ها بهترین فرصت بررسی و تصمیم گیری برای رفع مشکلات شهر و شهروندان است. وی ادامه داد: امروز د دنیای پر رقابت کسب و کار و پیشرفت، باید بتوانیم از زمان، استفاده اثربخش کنیم و در قالب زمان و بودجه تعیین شده ، حرکت کنیم.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس  فرصت ها مانند ابر گذراست و چنانچه فرصت ها و زمان را از دست بدهیم چاره ای جز حسرت و پشیمانی نداریم و خدا و مردم ما را نمی بخشند.

سالاری با اشاره به اینکه با گذشت چند ماه از عمر شورا، شهروندان می پرسند این شورا چه کار کرد و چه دستاوردی داشته است؟ ما نباید تنها به شعار دادن اکتفا کنیم، باید در نشستی غیرعلنی ، به بررسی کارکرد چند ماهه شورا و نقد درون گروهی بپردازیم و خروجی 9 کمیسیون داخلی شورا را بررسی و کمیسیون های غیرفعال را تعطیل کنیم زیرا لزومی به ارائه کار و اتلاف وقت و انرژی این کمیسیون ها نیست.

وی گفت: یکی از ارکان اساسی، توسعه، برنامه ریزی است. باید قدر لحظه لحظه پارلمان شهری بدانیم و اجازه ندهیم، نشستی بدون هماهنگی قبلی، لغو و تعطیل شود.

سالاری همچنین افزود: با توجه به معضل حمل و نقل درون شهری ، قرار بود مدیر عامل سازمان اتوبوس رانی  با حضور در نشست هفته پیش شورا، توضیحاتی را درخصوص برون رفت از وضعیت فعلی حمل و نقل ارائه کند این نشست بدون دلیل موجه برگزار نشد.

وی با بیان اینکه زمان، یکی از عناصر مهم برنامه ریزی است خاطر نشان کرد: پس از ارزیابی کارکرد کمیسیون های 9 گانه شورای اسلامی شهر بندرعباس، دستاوردهای آن به اطلاع عموم، رسانده شود.

وی گفت: اعضای شورا متعلق به خود نیستند بلکه با سوگندی که یاد کرده اند متعلق به مردم اند و در همین راستا پاسخگوی رای و اظهار لطف و محبت شهروندان نسبت به خود هستیم.

منبع:مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /