دوشنبه, 25 شهریور , 1398
22:22:11 - پنج شنبه 6 تیر 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بستک گفت: اعتقاد به منجي آخر الزمان(عج) وجه مشترک بيشتر اديان و آيين هاي بشري است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت ،اعتقاد به منجي آخر الزمان(عج) وجه مشترک بيشتر اديان و آيين هاي بشري است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهانگيريه، حجت الاسلام و المسلمين عبدالرضا شيباني با اشاره به برگزاري همايش امام مهدي(عج) و بيداري اسلامي در شهرستان بستک افزود: اسطوره هاي نجات […]

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه گفت ،اعتقاد به منجي آخر الزمان(عج) وجه مشترک بيشتر اديان و آيين هاي بشري است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهانگيريه، حجت الاسلام و المسلمين عبدالرضا شيباني با اشاره به برگزاري همايش امام مهدي(عج) و بيداري اسلامي در شهرستان بستک افزود: اسطوره هاي نجات در فرهنگ و باور ملت ها به شکل هاي گوناگوني ظهور يافته است، روايات مختلف دلالت بر نياز فطري بشر و نجات دهنده دارد اما آن چه که اسلام را از ساير اديان سماوي و آيين هاي بشري ممتاز مي گرداند اين است که رسالت الهي با حضرت محمد (صلي الله عليه و آله و سلم) پايان مي پذيرد.

وي توجه به امامت امامان معصوم(عليهم السلام)و استناد به آيات روشن قرآن و احاديث را ادامه سلوک نبوي دانست و تصريح کرد: اعتقاد جامعه اسلامي بر اين است که تنها چهره نجات بخش بشريت که در نص صريح قرآن به آن وعده داده شده است را مي توان در سيماي حضرت بقية الله الاعظم ارواحنا فداه مشاهده کرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بستک اذعان داشت: رسالت آن امام همام اقامه قسط، داد و مبارزه با ظلم و فساد است(يَملاءُ الارضَ قِسطاً وَ عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً و جَوراً) چنان چه مشهود است جوامع غربي با درک اين موضوع و ساخت انواع محصولات فرهنگي و هنري در صدد مصادره اين ذخيره با ارزش الهي در راه منافع محدود و دنيايي خود هستند بنابراين در راستاي رسالت جهاني آن حضرت بسترسازي و ايجاد جامعه مترقي براي بشريت از اهم وظايف کنوني ما مي باشد که اين مهم با هم انديشي و تقريب اديان آسماني و فرق اسلامي حول محور مهدويت بيش از پيش احساس مي شود.

عبدالرضا شيباني خاطر نشان کرد: بي شک هم انديشي در اين زمينه مي تواند عاملي مؤثر در شناخت هر چه بهتر و بيشتر سيماي آن منجي با هدف زدودن باورهاي خرافي و تبيين جايگاه واقعي آن حضرت باشد.

وي در پايان بيان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بستک با همکاري دفتر امام جمعه شهرستان و ساير نهادهاي فرهنگي همايش امام مهدي(عج) و بيداري اسلامي را در تاريخ ? تيرماه برگزار خواهد کرد.

گفتني است: موضوع هاي همايش امام مهدي(عج) و بيداري اسلامي نقش فرهنگ مهدويت در بيداري اسلامي، آيا بيداري اسلامي زمينه هاي ظهور را فراهم مي نمايد؟، حکومت جهاني امام مهدي(ع) و نهادهاي بين المللي، تحکيم مباني و ارزش هاي تقريب در گفتمان مهدويت، امام مهدي(ع) و مذاهب اسلامي، امام مهدي(عج) و اتحاد جامعه اسلامي، بررسي و تبيين تاريخي روايات گوناگون پيرامون ظهور منجي و تولد امام مهدي(عج) در روايات اسلامي مي باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /