چهارشنبه, 9 مهر , 1399
11:58:10 - شنبه 12 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سفر تجملاتی وزیر ارشاد به بندرعباس/ خوشگذرانی دولتی ها با بیت المال
سفر 2 روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرکز هرمزگان را می‌توان یکی از جالب‌ترین و پرحاشیه‌ترین سفرهای وزارتی به این استان امن در سال‌های اخیر عنوان کرد، سفری که در آن هم خودروهای لوکس و هم انتقاد‌های تند مشاهده شد.

به گزارش پایگاه خبری جهانگیریه؛ به نقل از فرهنگ کده؛سفر مدیران بلند پایه یا وزرا به شهرها و استان‌های مختلف در تمامی کشورهای دنیا تنها به‌منظور بازدید از کارهای انجام‌شده و دیدن کیفیت عملکرد دستگاه‌ها و بررسی مشکلات صورت می‌گیرد و حال اینکه در کشور و بلاخص در استان ما این سفرها به منظور دیگری است ظاهراً همچون تفریح و استفاده از آب‌وهوای مطبوع در فصل‌های خوش اب و هوا و همچنین استفاده از چاپلوسی مدیران ناکارآمدی که به دلیل نداشتن فعالیت‌های تأثیرگذار و شایسته دست به دامن تشریفات و استفاده از افراد ذی‌نفوذ در دستگاه‌ها و ملاکین و ثروتمندان می‌شوند که بعدها با رانت و پارتی جواب محبت‌های آنان را خواهند داد.
اما سفر یک وزیر به استان هرمزگان آن‌هم وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی به استانی که مشکلات فرهنگی و مرتبط با فعالیت‌های این دستگاه کم نیست بدون اطلاع‌رسانی کامل و همچنین مهمانی‌های اختصاصی با مسئولین نه‌تنها دردی دوا نمی‌کند بلکه دردی بر دردهای زیاد مردم این استان است.
طی این سفر استاندار عزیز بهتر بود مشکلات و کاستی‌های شهر و همچنین بخشهای فرهنگی که نیاز به تأمین بودجه را دارند به وزیر معرفی می‌کرد و از او می‌خواست به رییس‌جمهور محترم نشان دهند تا مجله‌ای که به آن مقاله می‌دهد برای چاپ و تفسیر عکس روی جلد.. و حال بگذریم که مقاله‌ها به خاطر استاندار بودن چاپ می‌شود یا واقعاً مطالبی قابل‌اتکا و علمی باشد.

از کجا می‌آورید که این‌گونه راحت خرج می‌کنید؟این سؤالی است که گاه‌وبیگاه در ذهن مردم و به‌ویژه مردم ساده‌زیست هرمزگان نقش می‌بندد و بودجه نداریم پاسخی کلیشه‌ای است که در جواب به هر مطالبه‌ای در ادارات دولتی داده می‌شود  اما گاه شاهد اسراف و بریزوبپاش‌هایی می‌شویم که شاخ درآوردن در این تناقض رواست .

همان اداره‌جاتی که برای کوچک‌ترین کارهای فرهنگی ، عمرانی ، ورزشی، هنری و . . . هزاران بهانه کمبود و نبود بودجه می‌آورند ، برای استقبال و نمک‌گیر کردن مسئولان رده‌بالای خود ، چه بودجه‌ها که نمی‌گذارند.
استفاده از ماشین‌های لوکس و گران‌قیمت در مراسم استقبال آن‌چنان مرسوم گشته که نهادهایی از قبیل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان مجبور به استفاده از خودروهایی غیر اداری می‌شوند .

اداره‌ای که گران‌ترین خودرو آن کمتر از پنجاه میلیون تومان است ، برای استقبال از وزیر ، خودروهای لوکس و گران‌قیمت غیر اداری را تدارک می‌بیند .

این تجمل و اهمیت به ظواهر در زیر سایه پرچمی که متبرک به نام الله و طلایه‌دار ساده زیستی و تبعیت از زندگانی ائمه اطهار است ، امری ناسنجیده و خطا می باشد که اگر اکنون جلو آن گرفته نشود ، ممکن است روز به روز به آیتم ها و جنبه های آن ، مراسمات و هزینه های سرسام آور دیگری افزوده گردد.

همانطور که اکنون در تدارک رستوران و هتل و غذا بهترین ها در نظر می گردد و متاسفانه هزینه آن از پولی که بیت المال و حق مردم است تامین می شود .

در سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بندرعباس ، اتفاقات قابل توجهی از قبیل موارد مذکور رخ داده است و همچنین توجه به نقد و نقدپذیری باید از اصول ویژه اخلاقی یک مسئول باشد و مسئولان ما چه مقدار نقدپذیر و قادر به صبر در برابر نقد هستند بماند ، ولی این امر که چه میزان از این انتقادات باعث تغییر در نگرش و کارکرد این افراد نسبت به زمینه ای که مورد نقد قرار گرفته است می شود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

در سفر اخیر جناب وزیر گفته های فراوانی بیان گردید ، از درددل و گلایه گرفته تا پیشنهاد و حرف و کنایه، که همگی حاکی از وجود نارسایی هایی در ادارات مربوط به این وزارتخانه می باشد.
ای کاش مدیران و مسئولان ادارات همان گونه که حساسیت های ویژه ای برای استقبال از وزیر دارند ، نسبت به رفع این مشکلات نیز حساسیت و اهمیت بالایی به خرج دهند .

خلاصه اینکه ای کاش در سفرها مردم میزبان مسئولین باشند و نکات و کاستی ها را بیان کنند تا اینکه خود مسئولین میزبان هم باشند و از هم تعریف و تمجید کنند و به چاپلوسی از مدیران بالا دستی بپردازند و با تشریفات و تامین سلایق مدیران کاستی های خود را بپوشانند.

منبع: دانا

انتهای پیام/ک

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /