سه شنبه, 8 مهر , 1399
18:41:21 - پنج شنبه 2 خرد 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شنبه زاده رئیس دادگستری بستک در دیدار با شورا های حل اختلاف،شوراهای حل اختلاف به عنوان یک نهاد مؤثر در جهت کاهش مراجعات مردمی به مراجع قضایی هستند + تصاویر
 هیأت قضایی و اداری دادگستری شهرستان بستک و نماینده سپاه از شوراهای حل اختلاف روستاهای فاریاب سنگویه، انوه، فتویه و مردنو بازدید به عمل آوردند. به گزارش جهانگیریه ، شنبه زاده رئیس دادگستری شهرستان بستک در این بازدید ها ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ارزنده شوراهای حل اختلاف، این نهاد را به عنوان یک […]

 هیأت قضایی و اداری دادگستری شهرستان بستک و نماینده سپاه از شوراهای حل اختلاف روستاهای فاریاب سنگویه، انوه، فتویه و مردنو بازدید به عمل آوردند.

به گزارش جهانگیریه ، شنبه زاده رئیس دادگستری شهرستان بستک در این بازدید ها ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ارزنده شوراهای حل اختلاف، این نهاد را به عنوان یک نهاد مؤثر در جهت کاهش مراجعات مردمی به مراجع قضایی دانست  و صلح و سازش را به عنوان یک سیره ارزشمند پیامبر اکرم(ص) و یک اصل در نظام قضایی در اسلام اعلام نمودند.

 وی اظهار داشت ، آنچه مهم است نیاز گسترده اعضای شورای حل اختلاف به آموزش و آشنایی آنان با مفاهیم حقوقی و رعایت موازین قانونی در اظهار نظر توسط اعضای محترم شوراها آموزش کارگاهی و موردی در موضوع مطروحه دانستند.

ریاست دادگستری بستک در سفر اخیر با حضور در جمع ائمه جمعه ضمن تقدیر و تشکر از آنان در جهت همکاری با دستگاه قضایی در حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش تأکید کردند ، که ائمه محترم جمعه می توانند نقش ارزنده ای در پیشگیری از جرایم و کاهش اختلافات خانوادگی خصوصا طلاق داشته و درخواست مطرح نمودن موضوع در خطبه های نماز جمعه و آگاه سازی جوانان در این مهم را مطرح نمودند.

شنبه زاده گفت ، چرا که هرگونه انحلال و اختلال و دگرگونی در خانواده می تواند آثار بسیار زیادی در جامعه داشته باشد و از این رو نقش افراد مورد وثوق مردم در آگاه سازی این مهم خصوصا جوانان بسیار مؤثر می باشد.

این مقام مسؤل اظهار داشت، که دین مبین اسلام به عنوان یکی از اساسی ترین و قدیمی ترین منبع می باشد که در خصوص نهاد مقدس خانواده رهنمودها و بعضا اقدامات هر یک از اعضای آن را مشخص نموده است.

رئیس دادگستری بستک در ادامه افزود ، در روایات معصومین(ع) انتخاب همسر بر اساس و ملاک مال و دارایی و زیباییهای ظاهری، فخر به خانواده و قبیله او  و یا از روی ریا بسیار نکوهش شده است و در مقابل آورده اند که اگر ازدواج بر معیار دینی باشد، خداوند متعال زیبایی و روزی به وی عطا خواهد نمود که ائمه محترم جمعه این مسایل مهم را به جوانان متذکر شده تا شاهد کاهش امارهای طلاق باشیم.

شنبه زاده در ادامه  در نشست با بسیجیان بیان داشت ، بسیج به عنوان یک نهاد مقدس همواره در تمامی عرصه ها مؤثر بوده و وجود اعضای مخلص بسیج و ایثارگر در این نهاد مقدس انقلابی ، مایه افتخار و مباهات می باشد.

وی خاطر نشان کرد ، نباید از نقش بسیج در سازندگی فرهنگی و بالا بردن سطح اگاهی مردم غافل شد چرا که بسیج برگرفته از مردم و برای مردم است و در هر مرحله توانسته است نقش بسیار خوبی ایفا نماید که در خصوص آموزش های همگانی و همسویی این نهاد مقدس با اهداف عالیه دستگاه قضایی که همان پیشگیری از وقوع جرایم و آگاه سازی عمومی جامعه همسو می باشد که در این خصوص از اقدامات بسیج در سطح شهرستان بستک تقدیر و تشکر نموده و خواستار تعامل بیشتر در این مهم شده اند.

24 23 22 25

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /