شنبه, 18 مرداد , 1399
20:40:39 - جمعه 18 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرهای موشکی منتظر اذن رهبر انقلاب هستند/ایران از قطع رابطه با عربستان ضرر نمی کند
امام جمعه شهرستان قشم گفت: اگر نیاز باشد و ولی امر مسلمین صلاح بداند و اذن دهد شهر موشکی سپاه را بر سر رژیم آل سعود سرازیر خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، به نقل از هرمز به نقل از قشم آزاد ، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار ، امام جمعه شهرستان قشم درخطبه دوم نماز جمعه این هفته نماز جمعه قشم T به شهادت آیت الله شیخ باقر نمرالنمر عالم برجسته عربستان توسط آل سعود اشاره کرد و گفت: آل سعود در طی چندین سالی که شیخ نمر را در زندان داشت بارها جهان اسلام را محک زد و با به وجود آوردن حوادثی نظیر منا و پس از ان نیز حوادث نیجریه سکوت جامعه اسلامی را دید به خود جرات داد و این عالم مجاهد را با شمشیر به شهادت رساند.

 

امام جمعه قشم شهادت شیخ نمر را توطئه آمریکایی صهیونیستی عنوان کرد و افزود:  این توطئه آمریکایی صهیونیستی بود که در جهت خاموش کردن فریاد حق طلبی در عربستان و سایر کشورهای منطقه و همچنین ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی بدست آل سعود که مروج اسلام امریکایی است رقم خورد.

 

وی اقدام برخی افراد در داخل کشور نسبت به تسخیر سفارت عربستان را کاری نادرست دانست و گفت: حمله به اماکن دیپلماتیک کار درستی نیست و از نظر جمهوری اسلامی این کار محکوم و تحت پیگیرد قانونی است.

 

جوکار به حمله موشکی عربستان به سفارت ایران در صنعا پایتخت یمن اشاره کرد و گفت: پس از این اقدام جمهوری اسلامی که  یک بار شهر موشکی سپاه را به آمریکا نشان داده بود  این بار شهر موشکی دیگری را به سعودی آمریکایی نشان داد و این پیام را به عربستان مخابره کرد که اگر ولی امر مسلمین صلاح بداند  و اذن بدهند این شهر موشکی را بر سرشان سرازیر خواهد کرد.

 

وی همچنین به قطع روابط عربستان و برخی کشورهای کوچک در جهان با ایران اشاره کرد و گفت: ایران در ۳۵ سالی که با آمریکا که ارباب آل سعود و عربستان است قطع ارتباط کرده است به پیشرفت های چشمگیر مختلفی در حوزه های مختلف رسیده است و قطع ارتباط با عربستان مطمئنا ضرری را متوجه ایران اسلامی نخواهد کرد.

 

خطیب نماز جمعه قشم افزود: الان این کشور ایران است که در موضع قدرت حضور دارد و عربستان است که برای برقراری روابط به ایران التماس کند.

 

وی اقدام رئیس جمهور در تحریم کالاهای تولیدی عربستان سعودی را موضعی بجا و درست خواند و گفت : ملت ایران این دستور رئیس جمهور را خواهند پذیرفت و دیگر کالاهای تولید عربستان را مصرف نخواهند کرد.

 

جوکار در بخش دیگری از سخنان خود به سمینار ائمه جمعه سراسر کشور و دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این دیدار ۳۰ تن از علمای اهل سنت حضور داشتند و این پیام را بدنیا رساند که ایران اسلامی با هم دینان و هم وطنان خود با روی خوش و نهایت احترام برخورد می کنیم حال انکه در کشورهای دیگر عالمان شیعه را به جرم های واهی گردن می زنند و به شهادت می رسانند.

 

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نماز جمعه را قرارگاه ایمان، اخلاق ، تقوا و بصیرت عنوان کردند و فرمودند از اسم قرارگاه وحشت نکنید  زیرا الان نیز جنگ است و دشمن اخلاق ، تقواو سبک زندگی اسلامی ما را مورد تهاجم قرار داده است و می خواهد تغییر دهد.

 

جوکار گفت: مقام معظم رهبری امام جمعه را فرمانده این قرارگاه و نماز جمعه قلب فرهنگی شهرهاست و باید همه نماز جمعه را تکریم و تقویت کنند.

 

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب انتخابات را نعمت بزرگ و از برکات نگاه بلند امام و در جهت ایجاد احساس استقلال و هویت دانستند و بر حق الناس در بحث انتخابات تاکید کردند.

 

امام جمعه شهرستان قشم همچنین به قیام ۱۹ دی ۵۶ مردم قم در واکنش به توهین ساواک به امام (ره) اشاره کرد و گفت: برای مردم ما فرق نمی کند که ۱۹ دی باشد و یا ۹ دی ، اگر مردم احساس کنند به مقدستات وبزرگان دینی و پیشوایان انان توهین شده است تحمل نمی کنند و به صحنه می ایند.

 

جوکار در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان به ادامه بحث سبک زندگی اسلامی و مقوله صداقت پرداخت و گفت: صداقت به معنای راستی و یک رنگی و نوعی مطابقت ظاهر و باطن و از جمله عوامل تحکیم بنیاد خانواده است.

 

وی مصادیق صدق را صدق در گفتار، صدق در نیت، صدق در عزم و تصمیم ، صدق در وفای به عزم و تصمیم ، صدق در عمل و صدق در مقامات دینی و اخلاقی نظیر توکل بخدا ، تقوا، زهد و شکرگزاری عنوان کرد و گفت: صداقت سرمنشا خوبی هاست و دروغ سرمنشا بدی ها، یکی از ویژگی های بندگان مومن خدا صداقت است که پاداش ان بهشت برین و مقام رضای الهی است.

 

جوکار عدم صداقت در زندگی زناشویی را موجب از بین رفتن مهر و محبت دانست و گفت: برخی زندگی ها که با دروغ شروع می شوند در آینده موجب از بین رفتن مهر و محبت بین زن و شوهر و در نتیجه به طلاق خواهد انجامید.

 

لازم به ذکر است پس از پایان نماز جمعه بیانه ای در محکومیت حرکت رژیم آل سعود و شعادت آیت الله شیخ نمر قرائت و نمازگزاران ضد این رژیم شعار سر دادند.

 

انتهای پیام/م

بر چسب ها: , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /