یکشنبه, 28 دی , 1399
14:46:26 - جمعه 14 آگوست 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عده اي وهابي صفت مي خواهند وحدت بين شيعه و سني را در منطقه خدشه دار كنند
امام جمعه شهرستان بستك گفت : حضور اقشار مختلف مردم اعم از شيعه و سني در مراسم استقبال از شهداي غواص توو دهنيي محكمي بود به كساني كه مي خواستند وحدت منطقه را از بين ببرند . به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه ، حجت الاسلام والمسلمين يونس قائدي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه گفت […]

امام جمعه شهرستان بستك گفت : حضور اقشار مختلف مردم اعم از شيعه و سني در مراسم استقبال از شهداي غواص توو دهنيي محكمي بود به كساني كه مي خواستند وحدت منطقه را از بين ببرند .

به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه ، حجت الاسلام والمسلمين يونس قائدي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه گفت : دو نوع اجل و مرگ وجود دارد ، يك مرگ قطعي كه براي هر انسان و امتي وجود دارد و در زمان مقررش به پايان مي رسد و نوع دوم اجل مبهم است كه ممكن است عمر انسان را كم يا زياد كند.

وي در ادامه گفت : برخي گناهان هستند كه عمر انسان را كم مي كند و برخي حسنات نيز عمر انسان را زياد مي كند .

ايشان تصريح كرد : امام صادق (ع) مي فرمايد : آنهايي كه بر اثر گناه عمرشان كم مي شود بيشتر از كساني هست كه به مرگ طبيعي مي ميرند و همچنين كساني كه بر اثر حسنات ديرتر مي ميرند تعدادشان از كساني كه به مرگ طبيعي مي ميرند بيشتر است .

وي عنوان كرد : برخي حسنات مانند ؛ صله رحم، حسن همجواري(همسايه داري) ، حسن خلق و صدقه از جمله اعمالي است كه موجب زيادي عمر مي شود .

امام جمعه بستك با اشاره به سالروز آزادسازي اسرا گفت : صبر و استقامت اسرا موجب آبروي اسلام و انقلاب اسلامي بود ، ان شاالله كه خداوند كساني را كه به فكر ضربه به اسلام و كشور اسلاميمان هستند را بر سر جاي خودشان خواهد نشاند .

ايشان با اشاره به مراسم استقبال ، تشييع و تدفين شهداي گمنام گفت : از تمام اقشار مردم بخاطر اين حضور تشكر مي نمايم و اين نشان از قدر شناسي و بصيرت مردم شهرستان بستك بود ، مردم و بويژه بانوان بخوبي مي دانستند مادران اين شهدا هنوز در انتظار آنها هستند و اين شهدا بخاطر حفظ اسلام ، كشور و ناموس اين كشور از جان خود گذشتند و بانوان بستك با حضورشان جاي خالي مادران و خواهران آنها را در مراسم استقبال پر نمودند.

وي از حضور ائمه جمعه اهل سنت و مسئولين امر كه تلاش زيادي را براي اين مراسم كشيده بودند تشكر نمود .

حجت الاسلام والمسلمين يونس قائدي در بخش ديگر از سخنان خود گفت : عده اي وهابي صفت كه از بيگانگان خط مي گيرند و پول مي گيرند مي خواهند با يك سري رفتار برنامه ريزي شده وحدت بين شيعه و سني را خدشه دار كنند كه حضور مردم در اين مراسم توو دهنيي محكمي به آنها بود.

وي با اشاره به اينكه عده اي دانسته يا ندانسته با برگزاري عروسي خود در هنگام شهادت ائمه بخصوص اقدام چند روز پيش در هنگام شهادت امام صادق (ع) موجب خدشه دار شدن وحدت بين شيعه و سني مي شوند گفت : يك تذكر را به همه مي دهم و آن هم حفظ حريم ها و خط قرمز هاست ، نظام اسلامي ، اهل بيت و شهدا از خط قرمز هاست كه بايد حريم آنها حفظ شود و احترام متقابل رعايت شود ، البته اكثريت اهل سنت و شيعيان به رعايت حقوق و خط قرمز هاي هم پايبند هستند اما عده اي مريض و باج بگير بيگانگان براي پرشدن بيشتر جيب هايشان مي خواهند اين وحدت از بين برود كه آنها يقين داشته باشند كه به هدفشان نخوهند رسيد زيرا ملت ما بيدار است ، مردم ما آگاهند و قطعا با افراد خاطي برخورد خواهد شد .

ايشان تاكيد كردند ، برگزاري مراسم عروسي زماني كه هنوز دو شهيد گمنام دفن نشده اند و شب شهادت امام صادق (ع) هيچ توجيهي براي برگزاري آن وجود ندارد و پذيرفته نيست و قطعا يك سري افراد براي از بين بردن وحدت اين كار را انجام داده اند و گفت : بايد دو تالار خصوصي كه براي چندمين بار است قانون را زير پا گذاشته و در هنگام شهادت ائمه هدا اقدام به برگزاري عروسي به همراه كنسرت ها كرده اند تعطيل شوند .

وي عنوان كرد : اشائه وحدت در جامعه بخاطر ترس نيست بلكه بخاطر دستورات حكيمانه رهبري معظم است ، ما بخوبي مي دانيم و آگاهيم عده اي كه سفرهاي چند ماهه به برخي كشور هاي منطقه دارند مي خواهند وحدت جامعه را خدشه دار كنند كه بحمدالله هيچ موفقيتي را نخواهند داشت و با آنها برخورد خواهد شد .

وي در پايان گفت : اكثريت و عموم مردم اهل سنت دوستدار نظام و اهل بيت عصمت و طهارت هستند و قطعا بزرگترين اهرم بصيرت مردم است كه نخواهد گذاشت عده اي باج بگير به هدف هاي شوم خود در منطقه برسند .

4 1 2 3

انتهاي پيام/

بر چسب ها: , , ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /