چهارشنبه, 13 فروردین , 1399
7:54:12 - یکشنبه 25 آبا 1393
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار بستک: ‌بسیاری از طلاق‌ها در سال‌های نخست زندگی اتفاق می‌افتد‌
فرماندار شهرستان بستک گفت: بسیاری از طلاق‌ها در سال‌های نخست زندگی و حتی در دوره نامزدی و پیش از حضور زوج زیر یک سقف اتفاق می‌افتد. به گزارش پایگاه خبری جهانگیریه، میرمرسل ایزدی‌پور در نشست شورای اجتماعی شهرستان که با موضوع طلاق برگزار شد اظهار داشت: طلاق معضلی است که تمام جوامع با آن دست […]

فرماندار شهرستان بستک گفت: بسیاری از طلاق‌ها در سال‌های نخست زندگی و حتی در دوره نامزدی و پیش از حضور زوج زیر یک سقف اتفاق می‌افتد.

به گزارش پایگاه خبری جهانگیریه، میرمرسل ایزدی‌پور در نشست شورای اجتماعی شهرستان که با موضوع طلاق برگزار شد اظهار داشت: طلاق معضلی است که تمام جوامع با آن دست به گریبان هستند و ما نیازمند تحقیق بیشتر در این باره در جامعه خود هستیم.

وی افزود: طی دهه‌های گذشته حتی ممکن بود در بدترین شرایط هم کمتر کسی سراغ طلاق برود، اما این روزها مشاهده می‌شود که بسیاری از طلاق‌ها در سال‌های نخست زندگی و حتی در دوره نامزدی و پیش از حضور زوج زیر یک سقف اتفاق می‌افتد.

فرماندار شهرستان بستک با تاکید بر اینکه خانواده‌ها باید با فرهنگ‌سازی ازدواج آسان در جامعه جوانان را به سمت ازدواج ترغیب و تشویق کنند افزود: حرکت به سمت سبک زندگی ایرانی اسلامی باعث تداوم و بقاء روزافزون زندگی زوجین جوان خواهد شد.

ایزدی‌پور بیشترین عوامل طلاق را شناخت ناکافی همسر، اصرار زوجین برای ازدواج بدون در نظر گرفتن شرایط خانواده و گاهی اجباری بودن ازدواج، ندیدن آموزش‌های لازم و مهارت کافی برای تفاهم و حضور در یک خانواده جدید برشمرد.

وی بیان داشت: افزایش سطح آگاهی افراد خصوصا زنان نسبت به حقوق اجتماعی خود و کم‌تر شدن قبح طلاق از عوامل بروز طلاق هستند که آموزش‌های قبل از ازدواج در دانشگاه‌ها و مدارس و بعد از ازدواج در مراکز مشاوره راهکارهایی در این خصوص است.

فرماندار شهرستان بستک افزود: همه ما اعم از مسئولان و مردم موظف هستیم با عزمی عمومی در زمینه کارهای آموزشی و فرهنگی به کاهش میزان طلاق در جامعه کمک کنیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /