دوشنبه, 30 فروردین , 1400
23:35:14 - پنج‌شنبه 21 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قدیمی ترین میدان بندرعباس/ المان های شهری منتظر تأمین اعتبار
سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس: در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال 10 یادمان شهری جدید در بندرعباس افتتاح می گردد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، به نقل از  هرمز به نقل از ندای ساحل، سخنگوی شورای شهر بندعباس گفت: از زمان آغاز به کار شورای چهارم شهرداری بندرعباس، تلاش ما بر توجه به عناصر محیطی و بهبود کیفی داشته های فرهنگی و تاریخی شهرستان بوده است.

کیانوش جهانبخش ضمن توجه به سازه ها و میدان های موجود بندرعباس افزود: میادین و یادمان های شهر بندرعباس باید به گونه ای باشد که حس شهر ساحلی و بندری بودن را به مردم و گردشگران منتقل کند.

وی اظهار کرد: تعدادی از شخصیت های تاریخی و المان های متناسب شهری با نظارت شورای شهر شناسایی و شهرداری در نظر دارد تا پایان سال در صورت تأمین اعتبار در 10 نقطه آنها را نصب و رونمایی کند.

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان توجه به سبک جدید شهرسازی در دنیا گفت: میدان ها در شهرسازی جدید جایگاهی ندارند و باید از شیوه های نوین استفاده کرد. اما ما باید میدان هایی که سابقه تاریخی دارند را به خوبی حفظ کرده و در مرمت و نگه داری آن کوشا باشیم.

جهانبخش بیان کرد: میدان یادبود بندرعباس از جمله میادین تاریخی و قدیمی شهر است که با وجود درختان لور واقع در میدان، قدمتی حدود 100 ساله داشته و یادآور خاطرات خوبی برای بزرگترهای بندرعباسی است.

کیانوش جهانبخش در پایان خاطر نشان کرد: ما در شورای شهر سعی داریم به گونه ای عمل کنیم تا در درجه ول لذت تماشا کردن یادمان ها و میادین در شهروندان ایجاد و حس قرابت با المان های شهر و تعلق خاطر مردم به تاریخ و پیشینه خود بیشتر شود.

 

انتهای پیام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /