دوشنبه, 13 مرداد , 1399
12:36:55 - جمعه 1 آبا 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محرم محور وحدت شيعه و سني در روستای انوه + گزارش تصويري
تنها خانواده شیعه نشین روستای انوه از توابع شهرستان بستک ، هر ساله در ماه محرم مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را در منزل شخصی خود با همکاری اهالی روستا که از اهل سنت می باشند به نحوی شایسته برگزار می کند. به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه بستك ، ماه محرم محوریتی برای وحدت بین […]

تنها خانواده شیعه نشین روستای انوه از توابع شهرستان بستک ، هر ساله در ماه محرم مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را در منزل شخصی خود با همکاری اهالی روستا که از اهل سنت می باشند به نحوی شایسته برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه بستك ، ماه محرم محوریتی برای وحدت بین شیعه و سنی در این روستا شده بطوریکه برادران اهل سنت در این ایام با حضور در منزل محمد باقدم که تنها خانواده شیعه نشین این روستاست در برگزاری هرچه بهتر مراسم عزاداری همکاری می کنند.

 
محمد باقدم به همراه خانواده اش از سالیان دور در روستای انوه ساکن شده و از طبقه کارگر جامعه می باشد ولی از آنجا که اعتقاد قلبی راسخی دارد توانسته با وحدت و همدلی که در بین مردم این روستا زبانزد است مراسم عزاداری را در حیاط منزل شخصی خود با نذر و نذورات اهالی روستا که از  اهل سنت هستند برگزار نماید.
 
برادران اهل سنت برای پخت غذا در آشپزخانه منزل محمد باقدم از عزادارانی که از روستاهای اطراف به این مراسم می آیند پذیرایی می کنند و با نشان دادن ارادت خود به اهل بیت (ع) مایه وحدت و همبستگی بیشتر بین شیعه و سنی در این منطقه می شوند.
 
هیئت فاریاب سنگویه ، عزاداران روستاهای اطراف و جمعی از اهالی تشیع و تسنن روستای هرمود که وابستگی فامیلی با خانواده محمد باقدم دارند هر ساله در شب های محرم به انوه می آیند و در این مراسم شرکت می کنند.
 
هیئت امام حسن عسکری (ع) روستای انوه تنها هیئت این روستاست و از آنجا که این روستا فاقد محلی برای عزاداری است و حتی حسینیه یا مسجدی برای نمازگزاران تشیع ندارد ولی باز هم این هیئت به لطف همکاری برادران اهل سنت در دهه محرم فعالیت دارد.
 
گفتنی است که امام جمعه شهرستان بستک و هیئت همراه ، امسال نیز به رسم هرسال در مراسم عزاداری منزل محمد باقدم حضور یافتند. همچنین جمعی از اهالی تشیع و تسنن روستای فاریاب سنگویه و هیت امنای حسینیه امام علی (ع) با همراهی روحانی مستقر این روستا در این مراسم شرکت کردند.
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1 (1) 2
خبرنگار : شهاب زمانی
انتهاي پيام/

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /