دوشنبه, 30 فروردین , 1400
11:01:45 - دوشنبه 4 ژانویه 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محکومیت علمای اهل سنت بستک در پی اعدام شیخ نمر
امام جمعه اهل سنت روستای هرنگ گفت: اعدام شیخ نمر توطئه دشمنان است و می خواهند با شهادت علمای بزرگ ما ، بین مسلمانان تفرقه بیندازند و دل شیعه و سنی را نسبت به هم چرکین کنند.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، حاج آقا وحیدی امام جمعه اهل سنت روستای هرنگ از توابع شهرستان بستک طی سخنانی اقدام عربستان در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر را محکوم کرد.

 

حاج آقا وحیدی گفت: این اقدام با هیچ منطقی قابل قیاس نیست.ما خشم و نفرت خود را از شهادت شیخ نمر و حکومت مستبد عربستان اعلام می کنیم.

امام جمعه هرنگ افزود: این توطئه دشمنان است و می خواهند با شهادت علمای بزرگ ما ، بین مسلمانان تفرقه بیندازند و دل شیعه و سنی را نسبت به هم چرکین کنند.

وی تصریح کرد: ما مردم شهرستان بستک بویژه علما ، روحانیون و مسئولین نفرت خود را از این عمل زشت اعلام و این اقدام را محکوم می کنیم.

امام جمعه هرنگ در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آیات قرآن گفت: کسی که انسان بی گناهی را کشته باشد انگار تمام انسان ها را کشته است.دشمن می خواهد بین مسلمانان تفرقه اندازی کند.اهل بصیرت باید آگاه باشند.

همچنین حجت الاسلام جعفر کاظم زاده امام جمعه موقت شهرستان بستک طی سخنانی ضمن اعلام محکومیت از اعدام شیخ نمر گفت: کاری به شیعه و سنی ندارند و هرکس حرف حق را بزند سر می برند.

وی افزود: کجای مکتب اسلام گفته است که اگر کسی حرف مردم و درد مردم را به دولت گفت باید گردن بزنند؟ این فاجعه دل مسلمانان را جریحه دار کرد.

امام جمعه موقت شهرستان بستک در ادامه با اشاره به فتنه 88 گفت: اگر دشمنان این مرز و بوم غلط اضافی بکنند و بخواهند به این ملت و مُلک دست درازی کنند با مشت های گره کرده روبرو خواهند شد همانطور که در فتنه 88 جوابشان را دادیم.

حجت الاسلام کاظم زاده افزود: دولت غربی و همسایگان نااهل ما دست به دست هم داده اند تا به ایران اسلامی ضربه وارد کنند اما بصیرت رهبر فرزانه انقلاب و مردم همیشه در صحنه ایران توطئه های آنان را برملا خواهد کرد.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /