جمعه, 7 آذر , 1399
12:59:47 - سه‌شنبه 29 دسامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نبود وحدت موجب نفوذ دشمن و افکار افراطی و ریختن خون مسمانان شده است
جهان اسلام با تمام اختلافات سلیقه ای و فکری که در آن است اگر دست اخوت وهمبستگی را به همدیگر بدهند ودلهایشان بتواند افکار همدیگر راتحمل کند دیگر هیچ وقت خون مسلمان اینگونه ارزان وبی ارزش نمی شود.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، سید حسین توانا از علمای اهل سنت و مدیر دار التحفیظ روستای چاه بنارد شهرستان بستک طی یادداشتی به مناسبت هفته وحدت به پایگاه خبری جهانگیریه نوشت: بسم الله والحمدلله والصلاه والسلام علی رسول الله صلی الله علیه وعلی آله وصحبه ومن والا

وحدت یکی از مهمترین واساسی ترین برنامه هایی است که دین اسلام بلکه جمیع ادیان بر وجودش تاکید دارند.
بدون تحقق یافتن وحدت وهمدلی در مرحله اول بین مسلمین ودر مرحله دوم بین جمیع اقشار جامعه با اختلاف افکار وادیان، زندگی سخت وغیر قابل تحمل می شود.

مابه دوچیز برای بهتر زندگی کردن بیشتر از اسباب دیگر نیازمندیم (الذی اطعمهم من جوع وامنهم من خوف) خوراک وامنیت که این دو یقینا درسایه وحدت وهمبستگی به وجود می آید.

برای این امنیت باید ما خودمان را به دومرحله برسانیم یک، دلها همدیگر را دوست داشته باشند ودوم، قلبها همدیگر را تحمل کنند، این دو باید باهم وجود داشته باشد، دوست داشتن وتحمل همدیگر کردن.

رسول اکرم صلی الله علیه وسلم لحظه ای که وارد مدینه شدند حالت دینی و سیاسی مدینه دگرگون بود قبایل وادیان وافکار مختلفی در یثرب زندگی می کردند، اعراب، مشرکین، یهود،…آن هم با جنگهای قبیله ای وکینه های تاریخی و قدیمی، برای اینکه امنیت برقرار شود ومهاجرین وانصار باهم زندگی کنند باید سیاست همبستگی وتحمل کردن همدیگر، آن هم برای اهدافی مهم به وجود می آمد اولین عملی که حضرت انجام دادند به وجود اوردن پایگاه که همان مسجد بود، سپس دست به اقدامی حکیمانه زدند وان اولا بستن پیمان وقرار داد بین حکومت اسلامی ویهود ساکن در مدینه بود چون امکان نداشت اینها بتوانند بدون قرار داد سیاسی یهود را به حال خود رها کنند، سپس بستن پیمان برادری و نه دوستی بین مهاجرین وانصار، چون پیمان برادری از دوستی مستحکم تر است، با این پیمان انصار مقیم در مدینه ومهاجرین که غریب بودند باهم برادر شدند واین حس برادری اجازه نمی داد که کسی در بین آنها فتنه واختلافی به وجود بیاورد، اگر این حس دربین ما مسلمین به وجود بیاید و شیعه وسنی با تمام گروهها واحزابی که در دو مذهب وجود دارد حس اخوت وهمبستگی درآنها به وجود آید خیلی از این مشکلات جهان سوز از بین می رود.

مسلمانان دارند همدیگر را یا به دست خودشان و یا با یاری از دستهای بیگانه می کشند چون دلهایشان یکدیگر را دوست ندارد وقلبها همدیگر را تحمل نمی کند، چون نگاهها نگاههای برادرانه نیست ومصلحتهای سیاسی وحزبی و در کل دنیوی جایگزین اهدافی است که نظر دین برای رسیدن به آن است.
خداوند می فرماید واعتصموا بحبل الله جمیعاولا تفرقوا نفرمودند واعتصموا فقط الان اعتصام هست ولی بر حزب، بر مذهب، بر رای بر تفرقه، ولی اعتصام بحبل الله نیست، بحبل نفس هست به حبل تعصب وشیطنت هست، به همین خاطر جمیعا و، ولا تفرقوا تحقق پیدا نمی کند.
وهمچنین جهان منتظر دیدن وحدت وهمبستگی است نه فقط شنیدن وآن هم دیدن درمیدان معیشت وتعامل، تا اینکه یک مسلمان امنیت را در بین برادران خودش احساس کند ونه برای به وجود آوردن امنیت زندگی وجامعه خودش، به دشمن متوسل شود، همسایگان غزه، سوریه، یمن وافغانستان و… کشورهای اسلامی هستند چرا روزانه به خاطر نفوذ دشمن وافکار افراطی صدها مسلمان کشته می شود ولی همسایگان هم مرزشان نمیتوانند اقدامی کنند چون اعتصام بحبل الله کم رنگ شده چون جمیعا نیستیم چون تفرقه داریم.

جهان اسلام با تمام اختلافات سلیقه ای وفکری که در آن هست اگر دست اخوت وهمبستگی را به همدیگر بدهند ودلهایشان بتواند افکار همدیگر راتحمل کند دیگر هیچ وقت خون مسلمان اینگونه ارزان وبی ارزش نمی شود.
باید همه دست در دست همدیگر دهیم مسلمانان باهمدیگر وانسانیت بشکل عموم تا اینکه این فتنه های عالم سوز خاموش وخفه گردد.

امیدوارم از خداوند که من وشما را از مسببین وحدت ومحو کنندگان تفرقه قرار دهد وبتوانیم صادقانه ومخلصانه ولی بحبل الله به دین وجامعه اسلامی وانسانی خدمت کنیم.

سیدحسین توانا مدیر دار التحفیظ گوده(چاه بنارد)شهرستان بستک، استان هرمزگان

انتهای پیام

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /