خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
94/08/26 13:21
شناسه خبر : 75169

نشاط علمی هر جامعه ای در گرو مطالعه است

معاون فرماندار بستک تلاش در جهت توسعه فرهنگ مطالعه را ضروری دانست و گفت: نشاط علمی هر جامعه ای در گرو مطالعه است. به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، محمد احمدی طی گفتگویی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار داشت: همه باید در راستای افزایش فرهنگ کتاب و […] ...

معاون فرماندار بستک تلاش در جهت توسعه فرهنگ مطالعه را ضروری دانست و گفت: نشاط علمی هر جامعه ای در گرو مطالعه است.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، محمد احمدی طی گفتگویی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار داشت: همه باید در راستای افزایش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تلاش کنیم که این راهی برای جهاد علمی و مبارزه با جهل و نادانی است.

 

معاون فرماندار بستک با بیان اینکه بالا بودن سطح کتابخوانی در هر جامعه ای نشان از رشد فرهنگی آن جامعه است افزود: مهمترین راه توسعه فرهنگی در هر جامعه اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی است که باید نسبت به این مهم توجه داشته باشیم.
 وی بیان داشت: کتابخوانی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود که این فرهنگ ابتدا در خانواده ها و بعد از آن به جامعه منتقل می گردد.
مهندس احمدی با تاکید بر تلاش و همکاری مسوولان در مسیر اعتلای فرهنگ کتاب و کتاب خوانی افزود: باید با برنامه ریزی منسجم و هدفمند در شهرستان، همکاری همه مسئولان واستفاده از تمام ظرفیت ها، به ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان کمک کنیم.
معاون فرماندار بستک گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برنامه هایی از قبیل دیدار با امام جمعه شهرستان، تقدیر از کتابداران و کتابیاران، تقدیر از نویسندگان و خیرین، برگزاری نمایشگاه تازه های کتاب، برگزاری نشست کتاب خوان کودک و نوجوان برگزار می گردد.
وی تجلیل از کتابخوانان برتر، برگزاری مسابقات فرهنگی به صورت آنلاین در سایت کتابخوانان حرفه ای، برگزاری نمایشگاه آثار هنرجویان و اعضای کتابخانه، معرفی کتاب، نویسندگان و قصه  گویی را از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان بستک عنوان نمود.
خبرنگار : خانم حق شناس
انتهای پیام/