دوشنبه, 18 آذر , 1398
6:52:33 - دوشنبه 4 بهم 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هدیه کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت بمنظور کاهش تلفات جاده ای
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بستک از اجرای طرح ایمنی راکبان موتورسیکلت در جاده های برون شهری بستک خبر داد و افزود: در این طرح افزون بر هدیه کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت، نقص سیستم روشنایی و ترمز موتورسیکلت ها نیز به صورت رایگان برطرف می شود.

به گزارش جهانگیریه، ابراهیم نبی زاده رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بستک در گفتگو تلفنی از اجرای طرح ایمنی راکبان موتورسیکلت در جاده های برون شهری شهرستان بستک خبر داد و افزود: در این طرح افزون بر هدیه کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت، نقص سیستم روشنایی و ترمز موتورسیکلت ها نیز به منظور ایمنی عبور و مرور به صورت رایگان برطرف می شود.

وی با اشاره به آسیب پذیری راکبان موتور سیکلت در تصادفات جاده ای افزود: هدف از اجرای این طرح آموزش به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده در راستای کاهش آمار تلفات در حوادث جاده ای است زیرا ایجاد احساس مسئولیت در قبال ایمنی خود و دیگران و آموزش مهارت های لازم می تواند در کاهش تصادفات نقش بسزایی داشته باشد.

نبی زاده شمار حادثه‌های ترافیکی منجر به فوت راکبان موتورسیکلت را در شهرستان بیش از میانگین کشوری عنوان کرد و افزود: نیاز است تا اقدامات فرهنگی و آموزشی برای ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت به‌ویژه در روستاها به صورت مستمر انجام شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان بستک اظهار کرد: براساس آمار موجود ضربه به سر، علت فوت 80 درصد از راکبان موتورسیکلت است از این‌رو توزیع کلاه ایمنی رایگان میان راکبان موتورسیکلت در طرح گنجانده شده است و با اجرای این طرح در روستاهای کوخرد، هرنگ، آسو، فتویه و دهنگ تاکنون ۴۰ عدد کلاه ایمنی بین موتورسواران توزیع شده و سیستم روشنایی و ترمز 77 موتورسیکلت نیز تعمیر شد.

گفتنی است این طرح با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه و دهیاری های روستاها اجرا می شود.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /