سه شنبه, 6 خرداد , 1399
15:40:52 - جمعه 20 دی 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
يادواره شهيد محمد جواد تندگويان در بندرعباس برگزار شد/ آغاز همايش سراسري سرود آزادگان
يادواره شهيد محمد جواد تندگويان و شهداي دفاع مقدس در شركت پالايش نفت بندرعباس برگزار شد.    شهيد محمد جواد تندگويان وزير نفت دولت شهيد رجايي بود كه در سال 1359 و در هنگام بازديد از خطوط لوله نفت در آبادان اسير شد و در زمان اسارت به درجه شهادت رسيد و پيكر پاك اين […]

يادواره شهيد محمد جواد تندگويان و شهداي دفاع مقدس در شركت پالايش نفت بندرعباس برگزار شد.
 

 شهيد محمد جواد تندگويان وزير نفت دولت شهيد رجايي بود كه در سال 1359 و در هنگام بازديد از خطوط لوله نفت در آبادان اسير شد و در زمان اسارت به درجه شهادت رسيد و پيكر پاك اين شهيد در سال 1370 به خاك كشور بازگشت.

در اين مراسم كه در شهرك مرواريد شركت پالايش نفت بندرعباس برگزار شد، از خانواده 60 شهيد حومه شهر بندرعباس و شهداي نفت تجليل شد.

مدير عامل شركت پالايش نفت بندرعباس در جمع خانواده هاي شهدا گفت: امنيت امروز كشور را مديون خون شهدا و صبر و ايمان خانواده هاي شهدا هستيم.

نامور افزود: ايمان ، تقوا ، روحيه شهادت طلبي، وحدت و پيروي از ولايت رمز پيروزي رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس بود.

وي گفت: امروز بايد از فرهنگ دفاع و شهادت و تفكر بسيجي بهره گرفت و پيشرفت و جايگاه امروز كشور در تكنولوژي ، صنعت، دانش هسته اي و پزشكي حاصل استفاده از فرهنگ بسيجي است.

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران هرمزگان نيز در اين مراسم گفت: مردم اين خطه حافظان آبهاي جنوب كشور بودند كه از 14 جزيره خليج فارس و تنگه هرمز دفاع كردند.

دستگزين افزود: هرمزگان شهدايي را تقديم انقلاب كرده است كه در رويارويي مستقيم با نيروهاي متجاوز آمريكا به درجه شهادت رسيده اند.

وي گفت: در روزهايي كه هرمزگان جولانگاه منافقين بود مردم ولايت مدار اين خطه استوار مقابل آنان ايستادند و در اين راه 27 شهيد ترور تقديم انقلاب كردند.

در اين مراسم گروه سرود آزادگان نيز به اجراي سرودهاي دوران اسارت و اجراي تئاتر و به نمايش گذاشتن فداكاري هاي اسرا در زمان اسارت در اردوگاههاي رژيم بعثي پرداختند.

نخستين همايش سراسري سرود آزادگان در بندرعباس

نخستين همايش سراسري سرود آزادگان به ميزباني شركت پالايش نفت بندرعباس شروع به كار كرد.

در اين همايش 30 نفر از آزادگان دوران دفاع مقدس به اجراي برنامه هاي هنري مي پردازند.

مسئول امور هنري بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور در این خصوص گفت: هدف از تشكيل اين گروه بازخواني سرودها و تئاتر هاي اسرا در اردوگاههاي عراق در دوران اسارت به عنوان يك سند تاريخ انقلاب و مقاومت، با تنظيم اشعار، سازبندي جديد آن و ضبط حرفه اي موسيقي و اجراي سرود است.

جعفري افزود: در نخستين همايش سرود آزادگان در كنار بررسي آثار و نغمه هاي اسراي هشت سال دفاع مقدس، كارگاههاي آموزشي به منظور افزايش دانش هنري و موسيقي آزادگان نيز تشكيل شده است.

وي با بيان اينكه اسراي دفاع مقدس در اردوگاههاي رژيم بعثي براي حفظ روحيه و قدرت رواني و رسيدن به يك جمع ذهني با تشكيل گروه هاي سرود نغمه خواني و هم نوايي مي كردند، گفت: مهمترين هدف از تشكيل گروه سرود آزادگان جلوگيري از فراموش شدن آثار و فرهنگ دوران اسارت است.

مسئول تئاتر و سرود بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور افزود: در تلاش هستیم با تشكيل گروه سرود آزادگان در همه استان هاي كشور ، ضبط حرفه اي آثار را در آيندهاي نزديك با حضور تعداد زيادي از آزادگان آغاز كنيم.

بر اساس اين گزارش گروه سرود آزادگان نخستين اجراي خود را شب گذشته در يادواره شهيد تندگويان و شهداي دفاع مقدس بندرعباس كه در شركت پالايش نفت بندرعباس برگزار شد به نمايش گذاشت.

نخستين همايش سراسري سرود آزادگان تا 20 دي در شهرك مرواريد شركت پالايش نفت بندرعباس برگزار می شود.

 منبع:مهر

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /