چهارشنبه, 9 مهر , 1399
9:02:02 - سه شنبه 20 فرو 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پدر ‌مطبوعات هرمزگان‌ درگذشت
حاج قاسم کرمی روزنامه‌نگار پیشکسوت و مدیر مسئول پرقدمت‌ترین روزنامه هرمزگان (صبح ساحل) دقایقی پیش در بیمارستان امام رضا (ع) بندرعباس دار فانی را وداع گفت. به گزارش  جهانگيريه : حاج قاسم کرمی از جمله نخستین افرادی است که در هرمزگان به امور مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری روی آورده است و در این راستا وی نخستین […]

حاج قاسم کرمی روزنامه‌نگار پیشکسوت و مدیر مسئول پرقدمت‌ترین روزنامه هرمزگان (صبح ساحل) دقایقی پیش در بیمارستان امام رضا (ع) بندرعباس دار فانی را وداع گفت.

به گزارش  جهانگيريه : حاج قاسم کرمی از جمله نخستین افرادی است که در هرمزگان به امور مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری روی آورده است و در این راستا وی نخستین نشریه هرمزگان با نام صبح ساحل را که کماکان یکی از مطرح‌ترین روزنامه‌های هرمزگان و جنوب کشور است را راه‌اندازی و چاپ کرد.

این پیشکسوت عرصه رسانه‌ای که در محافل اجتماعی از وی به عنوان پدر مطبوعات هرمزگان نیز یاد می‌شود طی روزهای گذشته به دلیل تشدید بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا (ع) بندرعباس بستری شد.

«کرمی» که از چهره‌های سیاسی، اجتماعی استان هرمزگان محسوب شده و از معتمدان محلی مردم این سامان است گر چه طی چند سال اخیر به دلیل ضایعه نخاعی توان حرکتی خود را ازدست داده بود اما با روحیه‌ای تحسین برانگیز و در شرایطی سخت همواره با همراهی و همت خانواده تلاشگرش فعالیت مطبوعاتی و اجتماعی خود را پیگیری می‌کرد.

وی علاوه بر اینکه در سال 1364 فعالیت مطبوعاتی و روزنامه‌نگاری را در هرمزگان با انتشار روزنامه صبح ساحل آغاز کرد طی نزدیک به سه دهه موفق به ایجاد روزنامه‌ای پرتیراژ و تاثیرگذار شد و همچنین توانست نسل جدیدی از روزنامه‌نگاران هرمزگانی را تربیت و نخستین روزنامه ملی هرمزگان را نیز در عرصه کشور منتشر کند.

«قاسم کرمی» علاوه بر فعالیت‌های مطبوعاتی و فرهنگی از رجال سیاسی، اجتماعی هرمزگان نیز محسوب می‌شود که تاکنون در سمت‌های مختلفی همچون فرماندار، شهردار، معاون و مشاور استاندار، رئیس مرکز هرمزگان شناسی و … نیز خدمات شایانی به مردم استان داشته است.

منبع: فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /