سه شنبه, 8 مهر , 1399
10:47:12 - چهارشنبه 9 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پروژه آب رسانی به روستای نخل خین در دهه فجر امسال افتتاح می شود
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان بستک از افتتاح پروژه انتقال آب شرب به روستای نخل خین در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه، مهندس رحمانی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان بستک طی گفتگویی با خبرنگار جهانگیریه اظهار داشت: در دهه فجر امسال یکی از مهمترین پروژه هایی که آبفا افتتاح خواهد کرد انتقال آب شرب به روستای محروم نخل خین می باشد.
وی افزود: در حال حاضر آب وارد مخزن روستا شده و در مرحله آب بندی وتست می باشد که عمده کارهای این پروژه انجام شده است.

مهندس رحمانی گفت: متاسفانه اهالی روستا هنوز اقدام به تشکیل پرونده انشعاب ننموده اند که جا دارد این اقدام در حداقل زمان صورت بگیرد که بیشترین نقش را در این زمینه دهیار و شوراهای روستا می توانند ایفا کنند و موانع موجود را از سر راه بردارند.

رئیس اداره ابفا روستایی شهرستان بستک گفت: این پروژه بدلیل عدم تخصیص اعتبار به موقع و بر اساس برنامه در سالهای قبل موجب طولانی شدن زمان اتمام پروژه شد .

وی افزود: در مقطعی پروژه بدلیل عدم تخصیص به موقع موجب شد پیمانکار قبلی کار را نیمه تمام رها کند و زمان خلع پیمانکار و خاتمه وتحویل وتحول طول بکشد.

مهندس رحمانی گفت :آب این روستا از دشت براشت حوالی همین روستا که حدود ده کیلومتر فاصله دارد تامین می شود.
وی افزود: بخاطر اینکه خود روستا از منابع آب زیر زمینی محروم بود ابفا در دشت براشت 4حلقه چاه احداث نموده است که از این چاه ها که 150 کیلومتر تا روستای دهتل که نزدیک ترین روستا به این حلقه های چاه می باشد هزینه نموده وآب شیرین 20روستای مرکزی را تامین نموده اما روستای فوق که فاصله ای نزدیک تر دارد ولی بدلیل کوهستانی بودن به اعتبار زیادی نیاز داشت و بدلیل عدم تخصیص به موقع این پروژه به درازا کشید .

رئیس اداره ابفا روستایی شهرستان بستک گفت: برای افتتاح این پروژه بطول تقریبی 15کیلومتر دوباب مخزن ذخیره و یک واحد ایستگاه پمپاژ، احداث شبکه برق ونصب پمپ وتجهیز یک حلقه چاه صورت پذیرفته که 12میلیارد ریال هزینه در بر داشته است که از سال 91 این پروژه آغاز و ان شاالله در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

مهندس رحمانی گفت: ابرسانی به روستای زنگارد هم در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

لازم به ذکر است که روستا نخل خین از توابع بخش مرکزی شهرستان بستک می باشد که یکی از محروم ترین مناطق شهرستان می باشد که حدود 250 خانوار عشایری که در این منطقه یکجا نشین شده اند زندگی می کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /