دوشنبه, 5 خرداد , 1399
7:54:17 - سه شنبه 19 آذر 1392
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پژوهش مبنای توسعه فرهنگ و هنر است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: عرصه فرهنگ و هنر نیز همچون سایر عرصه ها، برای توسعه و پیشرفت نیازمند پژوهش است و در واقع پژوهش مبنای توسعه فرهنگ و هنر است.       حجت الاسلام حسین مرشدی عصر دوشنبه در جلسه شورای پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با گرامیداشت […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: عرصه فرهنگ و هنر نیز همچون سایر عرصه ها، برای توسعه و پیشرفت نیازمند پژوهش است و در واقع پژوهش مبنای توسعه فرهنگ و هنر است.

 

 

 

حجت الاسلام حسین مرشدی عصر دوشنبه در جلسه شورای پژوهش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با گرامیداشت روز پژوهش، عنوان کرد: در دنیای امروز، دانایی و آگاهی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می‌رود و سنجش سطح دانایی و گسترش آگاهی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است.

وی ادامه داد: دانسته‌های ما یا با مطالعه منابع اطلاعاتی موجود و یا بنا به پژوهش‌هایی که انجام می شود، به دست می‌آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: پژوهش در هر موضوع، به هر گونه و در هر سطحی که انجام شود، تلاشی منسجم در راستای توسعه دانش خواهد بود و در واقع پژوهش کوششی برای یافتن بهترین راهکار‌های ممکن برای حل مشکلات موجود در عرصه‌های مختلف است.

حجت الاسلام مرشدی تصریح کرد: همچنین، پژوهش فعالیتی منسجم برای رسیدن به ‌شناختی روشن‌تر از مفاهیم پیرامون ما است و در مجموع پژوهش راهی برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود و در واقع پژوهش عامل پیشرفت و توسعه محسوب می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: بنابراین، پژوهش مبنای توسعه است و تضمینی برای استمرار توسعه به شمار می‌آید و همچنین، به کار بستن نتایج پژوهش‌های انجام شده در هر زمینه به بهبود راهکار‌ها و روش‌های معمول در زمینه‌های مورد نظر منجر می‌شود.

حجت الاسلام مرشدی در ادامه با اشاره به لزوم اجرای طرح های پژوهشی در حوزه فرهنگ و هنر، افزود: عرصه فرهنگ و هنر نیز همچون سایر عرصه ها، برای توسعه و پیشرفت نیازمند پژوهش است و در این راستا باید از فعالیت های پژوهشی حمایت کرد.

وی اضافه کرد: استان هرمزگان از ظرفیت ها و استعدادهای غنی در حوزه فرهنگ و هنر برخوردار است که انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در این حوزه می تواند در راستای معرفی این ظرفیت ها و همچنین تصمیم گیری های مناسب در این عرصه موثر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد: باید برای طرح های پژوهشی با کاربرد بیشتر و بازدهی بالا، منابع بیشتری در نظر گرفت تا شاهد ثمرات و نتایج خوب این مسئله باشیم.

منبع:مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /