دوشنبه, 13 مرداد , 1399
10:36:03 - یکشنبه 13 دی 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیشنهاد غرویان به آیت‌الله هاشمی و مصباح یزدی برای ایجاد وحدت
یک استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: اعضای شورای نگهبان افراد عادل و فقیهی هستند که تحت تاثیر هجمه‌ها علیه آیت‌الله هاشمی قرار نخواهند گرفت و به اقتضای قانون عمل خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري جهانگيريه ، آیت‌الله غرویان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به هجمه‌هایی که اخیرا علیه آیت‌الله هاشمی شدت گرفته است، عنوان کرد: برای بار اول نیست که ما شاهد این هجمه‌ها هستیم سالیان سال است که آیت‌الله هاشمی با هجمه‌های مختلفی مواجه است و در آستانه هر انتخاباتی که ایشان در آن نقش موثری ایفا می‌کند این هجمه‌ها شدت پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه آیت‌الله هاشمی از شخصیت‌های اصلی این انقلاب بوده و خواهد بود، گفت: همراهی همیشگی آیت‌الله هاشمی در کنار رهبری به معنای این است که شخصیت ایشان مورد تایید رهبری است و این هجمه‌ها روی ایشان اثری نخواهد داشت.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: ما معتقدیم اعضای شورای نگهبان افراد عادل و فقیهی هستند که تحت تاثیر این هجمه‌ها قرار نخواهند گرفت و به آنچه که اقتضای قانون است٬ عمل خواهند کرد. از سوی دیگر آیت‌الله هاشمی سال‌هاست در مجلس خبرگان حضور داشته و تجربه زیادی در این زمینه دارد و همواره یاور امام و رهبری بوده است.

وی با بیان اینکه مصلحت نظام اقتضا می‌کند که وحدت میان علما در کشور برقرار باشد، گفت: نباید بگذاریم این اختلاف‌ها و هجمه‌ها آرامش فکری جامعه را به هم بریزد در همین راستا حتی پیشنهاد من این است که آیت‌الله مصباح یزدی و آیت‌الله هاشمی با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند در این صورت وحدت و آرامش هم در جامعه برقرار خواهد شد.

این فعال سیاسی اصولگرا عنوان کرد: در راستای انتخابات نقدهای ریادی هم به عملکرد سازمان صداوسیما وارد است در حالی که این سازمان باید تلاش کند به جای دامن زدن به تفرقه در کشور وحدت را برقرار کند چرا که مصلحت کشور و نظام در احترام به سلیقه‌های مردم است.

وی در مورد کثرت تعداد کاندیدا‌ها عنوان کرد: ما باید فرصت را مغتنم بشماریم. افزایش تعداد داوطلبان نشانه مشارکت حداکثری است و باید آن را مدیریت کنیم و انتخابات را در مسیر قانونی پیش ببریم افزایش تعداد کاندیدا‌ها نه تنها عیب نیست٬ بلکه فرصت خوبی برای مشارکت مردم است و باید از آن استقبال کرد.

غرویان با بیان اینکه هنوز در مورد لیست‌ها تصمیم‌ نهایی اتخاذ نشده است، گفت: البته احتمال اینکه آیت‌الله هاشمی خودش لیست مستقل ارائه بدهد بیشتر است.

 

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /