پنج شنبه, 8 اسفند , 1398
12:17:39 - یکشنبه 31 خرد 1394
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گفتگوي ويژه خبري با رئيس اداره مخابرات شهرستان بستك/ راه اندازي اينترنت 3g در سال 94
در زلزله دي ماه 94 بستك تقريبا 50% از كل شبكه بستك از بين رفته يا فرسوده شده است ، كه نياز به نوسازي و باز سازي دارد . به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه محمود ياقوتي رئيس اداره مخابرات بستك به خبرنگار جهانگيريه در خصوص قطعي چند نوبت خطوط موبايل و خط ثابت و همچنين […]

در زلزله دي ماه 94 بستك تقريبا 50% از كل شبكه بستك از بين رفته يا فرسوده شده است ، كه نياز به نوسازي و باز سازي دارد .

به گزارش پايگاه خبري جهانگيريه محمود ياقوتي رئيس اداره مخابرات بستك به خبرنگار جهانگيريه در خصوص قطعي چند نوبت خطوط موبايل و خط ثابت و همچنين اينترنت اين شهرستان گفت : در خصوص قطعي موبايل در تاريخ 29/3/94 و تاريخ هاي گذشته جهت اطلاع مردم شريف بستك مي رسانم كه قطعي موبايل در 90% اوقات بر اثر قطعي فيبر مي باشد ، فيبر نوري مربوط به شركت زير ساخت مي باشد ( هم در بحث نگه داري و نگهباني ، تجهيزات و گشت آن ) كه اين فيبر از استان فارس بعد از عبور از شهرستان لار كه مسير عبور آ ن به مركز استان ازمسير بستك، بندرلنگه، بندر خمير به بندرعباس مي رسد ، در هر نقطه اي از مسير يادشده فيبر نوري قطع مي شود و رفع خرابي آن به عهده زير ساخت مي باشد كه اكيپ آن فقط در شهرستان بندرلنگه و بندر عباس مستقر مي باشند .

بببببببببب
وي در خصوص قطعي موبايل در روز جمعه هفته گذشته عنوان كرد :ديروز خارج از محدوده بستك بين چاه مسلم و بندر لنگه فيبر دچار آسيب شده بود. و خرابي سه ماهه پيش در اثر بلوار كشي بين روستاي كوخرد و آسو كه بدون هماهنگي و استعلام شورا اقدام به حفاري دهانه پل نموده كه منجر به قطعي فيبر گرديدكه شخصا به محض اطلاع در محل حاضر شدم و با هماهنگي كه با بندر لنگه و استان داشتيم ظرف مدت 4 ساعت خرابي رفع گرديد .
وي درخصوص قطعي موبايل در سال گذشته به خبرنگار ما گفت: قطعي سال گذشته مربوط به اتوبان كشي بين بندر لنگه بسمت بندرخمير بوده است كه خارج از محدوده ي شهرستان بستك مي باشد .
ايشان يادآور شد : تاكنون از نظر تجهيزاتي كه داخل مركز نصب مي باشند خرابي پيش نيامده و اگر مشكلي هم بوده نيروهاي مستقر در اداره فورا مشكل را برطرف نموده اند . ضمنا دو يا سه مورد قطعي متاسفانه بعلت بدهي به ادره برق بوده است كه اداره مذكور برق سايت هاي موبايل را قطع نموده اند كه منجر به از كار افتادن دستگاه گرديد كه با پرداخت مقداري از اين بدهي ،اداره برق مشكل را رفع نمود علت عدم پرداخت بموقع هزينه برق هم مشكلات وحشتناك مالي مخابرات استان مي باشد كه از پس پرداخت حقوق كارمندان هم بر نمي آيد تا چه برسد به پرداخت قبوض برق و خريد لوازم مورد نياز كه اين امر را بايد در سطح كلان مديران اجرايي كشور برطرف كنند .
محمود ياقوتي در خصوص قطعي خطوط ثابت تلفن به خبرنگار جهانگيريه گفت :در مورد علت خراب تلفن همراه در سطح شهر و شهرستان بدليل حفاري بي رويه شركت گاز از يك طرف و از طرف ديگر نبود نقشه از مسير كابل مخابرات بطوري كه پس از حفاري در بعضي نقاط به كابل و شبكه آسيب مي رسد و دور از چشم شبكه در زير خاك پنهان كاري مي نمايند كه پس از گذشت مدتي به محض رسيدن رطوبت همشنوايي پيدا ميكند يا باعث قطع كامل تلفن مي گردد .
وي در ادامه افزودند : تخريب 1000 واحد مسكوني و 1000 واحد تعميرات ناشي از زلزله دي ماه92 كه تقريبا50% از كل شبكه بستك از بين رفته يا فرسوده مي باشد ، كه نياز به نوسازي يا بازسازي دارد كه متاسفانه مخابرات استان نه تنها در شهرستان بستك بلكه در كل استان بعلت مشكلات مالي حاظر به خريد كابل هاي مورد نياز نيست و امكانات مخابرات كليه شهرستان ها در حد خيلي محدود مي باشد .
ايشان همچنين در خصوص توسعه شبكه مخابرات افزود : شركت مخابرات هرمزگان هيچگونه طرح توسعه در كل استان در دستور كار ندارد بجز طرح توسعه مسكن مهر و مراكز تجاري علت آن هم مشكلات مالي و پايين بودن تعرفه هاي تلفن ثابت مي باشد كه از سال 81 تاكنون ثابت مانده و با اجراي طرح همكدسازي نه تنها افزايش درآمد ايجاد نشده بلكه 25% كاهش درآمد داشته است .
ايشان ضمن اشاره به اينترنت 3g گفت : اين مژده را مي توانم به مردم بستك بدهم كه در سال 94 نصب و راه اندازي خواهد شد كه در استان هرمزگان در بندرعباس و كيش راه اندازي شده وبعد از آن نوبت قشم و ميناب مي باشد كه در دست اقدام بوده وبعد از آن نوبت بندرلنگه ، بستك و پارسيان مي باشد .
محمود ياقوتي در پايان به خبرنگار جهانگيريه در خصوص وضعيت اينترنت بستك گفت : علت قطع و وصل اينترنت مشكلات و اختلالات از استان ناشي مي شود و شهرستان هيچگونه دخالت و نقشي ندارد و فقط شهرستان ها عامل فروش مي باشند اما بعلت كمي پهناي باند از طرف مخابرات پيگيري افزايش پهناي باند مي باشيم كه در اين خصوص رايزنهاي صورت گرفته كه قرار است درآينده نزديك مجوز لازم و خريد از تنظيم مقررات صورت گيرد .

انتهاي پيام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. علی   1394/06/03  

    سلام
    من هر چی جست وجو میزنم شبکه 3جی نمیاد هم ایرانسل هم همراه اول
    میتونید دوباره از مخابرات پیگیری کنید کی راه اندازی میشه ؟


سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /