چهارشنبه, 13 فروردین , 1399
15:17:26 - سه شنبه 27 آبا 1393
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تقدیر از برگزیدگان مسابقه انشاء نویسی با موضوع کتاب
به گزارش پایگاه خبری جهانگیریه مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه انشاء نویسی با موضوع کتاب، در دبستان عباسیه شهر بستک برگزار شد و ۶ انشای برتر با حضور مسئولین قرائت گردید. پایگاه خبری جهانگیریه جهت تقدیر از دانش آموزان برگزیده، تصویر و انشای برتر آنان را با افتخار منتشر می نماید. متین حاجی زاده به […]

به گزارش پایگاه خبری جهانگیریه مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه انشاء نویسی با موضوع کتاب، در دبستان عباسیه شهر بستک برگزار شد و ۶ انشای برتر با حضور مسئولین قرائت گردید.

پایگاه خبری جهانگیریه جهت تقدیر از دانش آموزان برگزیده، تصویر و انشای برتر آنان را با افتخار منتشر می نماید.

1

متین حاجی زاده

به نام خداوند جان و خرد               کز این برتر اندیشه بر نگذرد

کتاب و کتابخوانی

چه خوش گفت پیغمبر راستگوی            ز گهواره تا گور دانش بجوی

از همان آغاز اقرأ، خداوند اهمیت زیادی به خواندن و دانش داده است و پیامبر گرامی اسلام نیز تأکید خاصی بر آموختن علم داشتند و اسیران کافر را با آموختن علم به مسلمانان آزاد می نمودند.

چنانکه می فرمایند (اطلبوا العلم من المهد اللحد) و چنین است که کتاب و کتابخوانی اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا کتاب چون معلمی است راهنمی انسان که انسان را از جهالت و ظلمت به سوی دانایی می برد و روشن کننده راه زندگی می باشد. چنانکه در شعر، کتاب به یار مهربان و موجودی با سود و بی زیان تشبیه شده است. جهان صنعتی امروز مدیون دانشمندان زیادی بوده، در اثر مطالعه و کتابخوانی اختراعات و اکتشافات فراوانی بوجود آمده که نقش بسیار مؤثری را در زندگی بشر ایفا کرده است. چه بسا در اثر کتابخوانی پیشرفتهایی حاصل گردیده که جان انسانها را نجات داده یا دشواریهای زندگی را بر آنها سهل کرده است. انواع مختلفی از کتاب وجود دارد از جمله کتب دینی، دایره المعارفها، داستانها و رمانها و کتابهای علمی که مطالعه هر کدام از آنها باعث پیشرفت انسان در زمینه های مختلف می شود تا جایی که می تواند به مقام بلندی دست یابد که نامش همیشه جاوید بماند.

به امید اینکه همه ما ارزش واقعی کتاب را بدانیم و به بهترین نحو از آن استفاده بکنیم.

————————————————————————————————————————————————-

2محمد قاسمی

بسم الله الرحمن الرحیم

گستره کتاب: کتاب مثل اقیانوس بی کرانی است که ناشناخته های بسیاری دارد و هر کس به فراخور حالش دل به ژرفای آن می سپارد و با انبانی پر باز می گردد. در این دریای عمیق معرفت، گوهرهای نابی وجود دارد که تنها تلاشگران چیره دست می توانند به آن دست یابند.

میراث ماندگار: کتاب میراثی ماندگار و پدیده ای شکوهمند و با ارزشی است که زندگی بشر را روشن می کند و خداوند بزرگترین معجزه ابدی آخرین فرستاده اش را کتاب قرار داد کتابی که سرآمد همه کتاب هاست.

آیین آسمانی ما پرچمدار کتاب و کتابخوانی است. اگر در تاریخ اسلام کاوش کنیم این حقیقت را که اسلام دین اندیشه و معرفت آیین دانش و معنویت است را به روشنی در می یابیم. ما وارث نظام گرانبها و فرهنگ پویا و تمدن والای اسلامی هستیم تا به چه میزان با برخورداری از آثار مکتوب در راه احیاي این فرهنگ بکوشیم.

سرگذشت کتاب: کتاب در طول سالیان دراز، سرگذشتی تلخ و شیرین داشته است، زمانی در غربت و تنهایی و زمانی در اوج شکوفایی بوده است اما نقش برجسته و سازنده کتاب در تکامل فردی و اجتماعی مشهود است. سزاوار نیست به چنین عنصر مهمی کم توجه باشیم و آن را فراموش کنیم.

————————————————————————————————————————————————–

3

سامان دادی زاده

انشاء کتاب

من کتابی هستم به نام جادو در شهر بازی، دوستان مرا از فروشگاه خریداری کردند و مرا به خانه هایشان بردند، بعد در قفسه کنار کتابهای دیگر قرار دادند اما من در بین کتابها احساس غریبی می کردم تا اینکه چند روزی گذشت و مرا به مدرسه بردند، در آنجا کلاسی پر از دانش آموز بود، مرا برداشتند و بلند بلند خواندند، من از اینکه در بین بچه های مدرسه بودم خیلی خوشحال شدم و از این ناراحت بودم که مرا از کتابخانه، کنار دوستانم جدا کردند و دلم برای دوستانم تنگ شده بود. بعد دوستم که مرا خریداری کرده بود مرا به یادگاری به دوستش هدیه داد و من همینطور به دست این و آن و خانه به خانه در حال گردش بودم و چقدر لذت می بردم که دوستان از من استفاده می کنند و از این طریق کتاب بچه ها روی ما نقاشی می کشند؛ بعضی ها اصلا رحم ندارند و ما را پاره پاره می کنند و در سطل آشغال می ریزند و لی از ما کتابها باید سالم نگهداری کنند و روی ما را خط خطی نکنند چون این کتابها به زحمت نوشته شده اند. ما تا موقعی که برای درست کردن کاغذ برای ما خیلی زحمت کشیده اند؛ درختها را قطع کرده اند و ما را به کارخانه برده اند در آنجا دفتر، قلم و غیره درست کرده اند. باید انسانها از ما مواظبت کنند و ما را دوست بدارند و ما هم انسانها را دوست می داریم.

دوستدار شما کتاب.

————————————————————————————————————————————————–

4

 اسعد سقایی

موضوع: از زبان یک کتاب

سلام بچه ها

من کتاب ریاضی هستم. می خواهید داستان زندگی مرا بدانید؟ یک کشاورز یک دانه را کاشت، به او آب می داد و از او مراقبت می کرد. بعد از این که آن درخت تناور و بزرگ شد آن را برید و به کارخانه ی کاغذ سازی برد. از آن کتاب های زیادی درست شد. یک مرد آمد و مرا برای پسرش خرید، او الان صاحب من است.

وقتی دانش آموز در روی من چیزی را یاد می گیرد خیلی خوشحال می شوم. زنگ کلاس من به او نگاه می کنم ولی او نمی فهمد. جواب بعضی از سوال ها را نمی داند، می خواهم جواب را به او بگویم ولی حیف که نمی توانم.

————————————————————————————————————————————————-

5

 متین فاتحی نژاد

کتاب دوست انسان هست و می تواند او را راهنمایی کند. من کتاب را دوست دارم. پدرم و مادرم هر وقت بخواهند برایم چیزی بخرند، می گویم برایم کتاب بخرید چون می توانم هر وقت دوست داشتم قصّه بخوانم و سرگرم شوم.

مادرم می گوید کتابهایم را باید همیشه در جای خوب نگهداری و محافظت کنم تا پاره و کثیف نشوند تا همیشه داشته باشم.

من کتاب قصّه و سرگرمی زیاد می خرم و داستان آن را برای برادر کوچکم تعریف می کنم. برادر کوچکم فقط نگاه عکس آن می کند ولی من قصه اش را می خوانم. کتاب یار و دوست ما بچه ها است و ما را پند و نصیحت می دهد درجایی شاعر می گوید:

من یار مهربانـــــم                دانا و خوش زبانم

گویم سخن فراوان                با آنـکه بی زبانم

پندت دهم فــراوان                من یــار پند دانم

بنابراین نتیجه می گیریم کتاب بهترین یار و یاور ما بچه ها است و ما می توانیم ازکتاب استفاده های زیادی بکنیم.

————————————————————————————————————————————————-

 

6عبدالرحمن آبزن

به نام خدا

این انشا را با نام خدای بزرگ شروع می کنم. انشاء من درمورد کتاب است. من کلاس چهارم هستم و چندتا کتاب دارم به نام های ریاضی، فارسی، علوم، قرآن و… من به کتاب ها علاقه ریادی دارم. کتاب داستان های زیادی هم دارم. من هر وقت که بتوانم کتاب داستان می خوانم. ما باید کتابهای غیر از کتاب درسی هم بخوانیم تا یادگیری ما بیشترشود و چیزهای بیشتری را هم یاد بگیریم. کتاب یار مهربان است. ما کتاب را مطالعه می کنیم. مطالعه کتاب سرگرمی ارزانی است و مطالعه کردن کتاب از تماشای فیلم بهتر است. من کتاب داســتان های زیادی را هم در کنار کتـاب های درسی ام خوانده ام. من به کتاب خواندن علاقه زیادی دارم.

ما وقتی که به مدرسه آمده ایم هیچ چیز بلد نبودیم. معلم به ما یاد داد تا کتاب بخوانیم و من با خواندن کتاب، خیلی چیزها را یاد گرفتم و هر سال که به کلاس بالاتر می روم چیزهای بیشتری را یاد می گیرم و به کتاب هایمان مطالب بیشتری اضافه می شود.

من در تابستان که مدرسه ها تعطیل می شودهم کتاب هایم را می خوانم تا درس هایی را که یاد گرفته ام را فراموش نکنم.

من به خواندن علاقه زیادی دارم، مطالعه کتاب می تواند زندگی ما را تغییر دهد. من از معلم های خوبم تشکر می کنم که به ما یاد دادند تا خواندن و نوشتن را یاد بگیریم. با امید به خدا انشایم را به پایان میرسانم.

پایان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. shahab   1394/03/03  

  خیلی زیبا بود

 2. Agrin   1394/03/03  

  بسیار جالب هستند اگر توانستید انشا های بیشتر بگذارید.

  • یاسی   1394/03/17  

   انشا باید قشنگ باشه نه جالب

 3. سارا   1394/03/16  

  بد بود خیلی مسخره است

  • مهرنیا   1394/08/28  

   بعضی هاشون واقعا قشنگ و جالب بود…. مشکل از ذوق و سلیقه و علایق شماس

  • محمد   1395/02/10  

   اره بد بود انشا بايد قشنگ باشه نه مسخره

 4. یاسی   1394/03/17  

  راستش اگه ادبی بودن بهتر بود

 5. یاسی   1394/03/17  

  ممنون میشم اگه ادبی هم بزارید

 6. حسن   1394/03/17  

  بسیار عالی بود .من اینها رو تو انشای ترم نوشتم ۲۰ گرفتم.دمتون گرم.

  • آرش   1394/08/21  

   کدوم یکی رو نوشتی

  • ابوالفضل   1395/08/09  

   منم همین طور حسن جان.عبد الرحمن اگه پیدات کنم جایزه داری دانش اموز سال هشتمم.انشاتو نوشتم بردم سرکلاس ادبیات عالی بود20گرفتم.امیدوارم تو زندگیت همیشه موفق وسربلند باشی.امیدوارم بامن تماس بگیری 09904086560 ابوالفضل قربانیان زنجان.

 7. اري   1394/08/05  

  ضايييييييييع بود

 8. s.j   1394/08/19  

  خوب بود ولی میشد یکم ادبی تر بنویسند.

 9. آرش   1394/08/21  

  کدوم بهتره من بنویسم

 10. آرش   1394/08/21  

  کسی از بهبهان هست

 11. فواد   1394/09/04  

  خیلی بدبودند من کلاس هفتم هستم انشابایدمقدمه نتیجه وبدنه داشته باشد

 12. نارسیس   1394/09/08  

  عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییبوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد

 13. فردیس   1394/10/24  

  خیلی خوب نبودن . میتونستن بهتر هم باشن .
  ولی به نظر من انشای دوم از همه بهتر بود .

 14. نسیم   1394/11/06  

  با فاکتور گیری از برخی قواعد رعایت نشده در اصول انشانگاری
  خوب بود

 15. نا شناس   1394/11/24  

  هر کسی نظری داره به نظر من خیلی مسخره بود.
  چون هم حجمش کمه هم ادبی نیست و هم در مورد موضوعات جالبی نیست و موضوعاتش شخصیه

  • زینب   1395/02/04  

   نظر منم همینه اصلا جالب نیست
   قشنگ هم نیست …….

 16. الینا   1395/01/17  

  اصلا موضوع زیبایی نداره


سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /