جمعه, 13 تیر , 1399
0:05:01 - پنج شنبه 9 دی 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حماسه 9 دی بیانگر قدرت تشخیص آحاد مردم در شناخت نیرنگ دشمنان است
9 دی روز بروز و اعلام قدرت تشخیص آحاد مردم در شناخت و تسلط بر حیله ها و نیرنگ های دشمنان است که محاسبات معاندان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را نقش برآب کرد.

به گزارش جهانگیریه؛ سید ابوالفضل سجادی فعال فرهنگی و استاد دانشگاه در مصاحبه با جهانگیریه به مناسبت سالروز 9 دی ضمن گرامیداشت این روز که به نام روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است گفت: ابتدا باید به واژه شناسی کلمه بصیرت پرداخت که از لحاظ لغوی به معنی هوشیاری، دانایی و بینایی است و در مفهوم لغت عربی نیز به معنای شناخت و یقین آمده است در نتیجه بصیرت مساوی با آگاهی علمی همراه با نکته سنجی، درایت و فهم است.

 

وی افزود: بصیرت به معنای دانایی صرف نیست بلکه به معنی باور همراه با ایمان است که موجب هدایت و حرکت می شود و به تعبیر امیرالمومنین حضرت علی (ع): «بصیرت یعنی مشاهده درست و دقیق حوادث و تفکر و تدبیر در آنها و سنجیدن مسائل است.»

 

سجادی افزود: از دیدگاه مقام معظم رهبری بصیرت و علم به زمان، برای هر شخصی لازم و ضروری و بصیرت کامل نسبت به دشمنان، راه نجات کشورهای اسلامی از زورگویی، اشغال و سلطه گری استکبار جهانی است و ملت های اسلامی باید ترفندهای استکبار را درک کنند.

 

وی اظهار کرد: 9 دی روز بروز و اعلام قدرت تشخیص آحاد مردم در شناخت و تسلط بر حیله ها و نیرنگ های دشمنان است که محاسبات معاندان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را نقش برآب کرد و 9 دی روز بیعت مجدد مردم با آرمانهای والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /