خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
95/09/27 14:49
شناسه خبر : 79336

طراحی سامانه هوشمند نظارتی در خیابانهای شهر بستک

شهردار بستک از طراحی سامانه هوشمند نظارتی (مانیتورینگ) در خیابان های شهر بستک به منظور ارتقا سطح ایمنی شهر و کنترل ترافیک خبر داد. ...

به گزارش جهانگیریه؛ محمد جلالی شهردار بستک از طراحی سامانه هوشمند نظارتی (مانیتورینگ) در خیابان های شهر بستک به منظور ارتقا سطح ایمنی شهر و کنترل ترافیک خبر داد و افزود: با توجه به نصب چراغ های چشمک زن و چراغ های راهنمایی و رانندگی در چهار راه شیخ شهر بستک و هوشمند سازی این چهار راه و مهیا بودن بستر فیبر نوری در آن مکان، با نصب یک دستگاه دوربین، امکان پایش تصویر به مسافت دو کیلومتر فراهم می شود.

 

وی افزود: راه اندازی این سامانه، نظارت چهار راه توسط نیروهای امنیتی و کنترل سرعت خودروها را بدنبال خواهد داشت و در تلاش هستیم تا خیابان امام خمینی(ره) را به طور کامل توسط این سامانه کنترل کنیم و در میدان دفاع مقدس نیز با نصب یک دستگاه دوربین، خیابان های اطراف آن نیز پوشش داده شود.

 

جلالی امکانات مورد نیاز برای راه اندازی این سامانه را تجهیزات مرکز مانیتورینگ، مانیتور تاسیسات، اتصال فیبر نوری و دوربین برشمرد و هزینه طرح را 2 میلیارد ریال برآورد کرد.

 

پیش از این عبدالله پرتابیان فرماندار بستک نیز پیرامون استقرار و بهره برداری از سامانه هوشمند نظارتی اظهار داشت: سامانه هوشمند نظارتی نقش و اهمیت بالایی در کمک به برقراری نظم و امنیت در سطح شهرستان دارد و همه بایستی تلاش کنیم تا هر چه زودتر این سامانه راه اندازی شود.

 

گفتنی است؛ چهار راه شيخ محل اتصال خيابان امام خمینی(ره) به خيابان سيد محمد قتالي و خيابان فائز بستكي است كه خدمات مهم شهر از جمله بازاريان، پزشكان و بانك ها در اين خيابان ها استقرار داشته که با هوشمندسازي چهار راه و راه اندازی سامانه هوشمند نظارتی، ضمن تسهيل در عبور و مرور، ضريب امنيتي چهار راه و خيابان هاي اطراف افزايش خواهد يافت.

 

انتهای خبر/م.د