پنج شنبه, 7 اسفند , 1399
12:18:34 - شنبه 30 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ریاست دادگستری بستک در مراسم 9 دی؛
امروز بوی فتنه جدیدی از طرف مسئولان دیروز استشمام می شود
ریاست دادگستری بستک در مراسم 9 دی گفت: امروز فتنه ها کم نیست زیرا افرادی که ۸ سال مسئولیت قوه مجریه را برعهده داشتند به نظام حمله می کنند و ارکان آن را زیر سوال می برند که این ها هم زمینه و بوی فتنه است.

به گزارش جهانگیریه؛ قدرت الله حاجی زاده، ریاست دادگستری شهرستان بستک در مراسم یوم الله 9 دی که به روز “بصیرت و میثاق امت با ولایت” نامگذاری شده است، در جمع شرکت کنندگان در این مراسم گفت: فتنه سال ۸۸ کشور را بیش از 8 ماه به آشوب کشید و در واقع جنگ روانی و نرم در کشور در جریان بود.

وی افزود: این فتنه حرکت خزنده ای بود که با تحریک دشمنان داخلی و خارجی در جریان بود اما با هوشیاری مردم فهیم، نقشه بر آب شد و امروز 8 سال از آن روز می گذرد اما هنوز حلاوت و شیرینی آن حضور بی نظیر قابل حس است و این حضور خودجوش و انقلابی مردم در ۹ دی ماه ۸۸ برای همیشه در تاریخ ماندگار شد و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و دشمنان نظام بود.

حاجی زاده افزود: برخی خواص که بر افکار و سلیقه های مردم نفوذ داشتند، برخی جلسات پنهانی برگزار می‌کردند که در اعترافات آنها نیز موجود است و در این جلسات به دنبال یک انقلاب مخملی و نرم بودند و به ظاهر، برای پیروزی کاندید خود تلاش می‌کردند.

وی افزود: یکی از کاندیدا قبل از اعلام رسمی نتایج انتخابات، اعلام پیروزی کرد و بعد از اعلام رسمی نتایج نیز ادعای تقلب کرد. خود آنها نیز با تجربه ای که داشتند، می‌دانستند که تخلف در انتخابات در آن حد گسترده ناممکن است.

ریاست دادگستری بستک تاکید کرد: پذیرفتن ادعای تقلب بیانگر آن بود که تمام مسئولین نظام که برگزار کننده انتخابات و ناظر بر آن بودند متقلب اند و ابطال انتخابات می‌توانست بدعتی برای آینده باشد.

وی افزود: اگر آنان به دنبال بررسی ادعای تقلب در انتخابات بودند چرا نمایندگان خود را برای بررسی این ادعا معرفی نکردند و اصرار بر ادعای خود داشتند و مردم را تحریک و دعوت به حضور در خیابان‌ها می کردند.

حاجی زاده عوامل فتنه را به سه دسته تقسیم کرد که یک دسته از آن، دشمنان خارج از کشور از جمله: آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بودند که همواره در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران هستند و دیگری خواص بی‌بصیرت که آلت دست دشمنان شدند و دسته سوم نیز مردمی بودند که ندانسته و برخی هم دانسته وارد این جریان شدند.

وی بصیرت را دانایی و بینش فهم مسائل، جدا از ظواهر آن معنی کرد تا بتوان در غبار فتنه حق را از باطل تشخیص داد زیرا در فضای غبار آلود تشخیص راه دشوار است.

ریاست دادگستری شهرستان بستک انگیزه و هدف فتنه گران را چیزی جزء رسیدن به منافع شخصی ندانست و با اشاره به شرایط کنونی کشور بیان کرد: امروز نیز فتنه ها کم نیست زیرا افرادی که ۸ سال مسئولیت قوه مجریه را در کشور برعهده داشتند امروز با تهیه کلیپ و انتشار آن در فضای مجازی به نظام حمله می کنند و ارکان آن را زیر سوال می برند که این ها هم زمینه و بوی فتنه است و مردم می بایست با برخوردی مردمی و خودجوش مانند 9 دی ماه 88 در برابر آن بایستند.

وی در پایان با اشاره به ویژگی های راهپیمایی روز 9 دی 88 افزود: این حرکتی خودجوش و مردمی بود و وابسته به حزب و یا گروه ی نبود و هرکس که دلش برای نظام می تپید و اصل نظام و ولایت فقیه را قبول داشت وارد صحنه شد و پیام خود را به دنیا و دشمنان نظام اعلام کرد که آن پیام نیز تجدید میثاق امت با آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام و رهبری بود.

انتهای پیام/ مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /