خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
96/11/13 14:32
شناسه خبر : 81106

مردم در راهپیمایی 22 بهمن، علاقه مندی به انقلاب را به دنیا نشان می دهند

امام جمعه شهرستان بستك گفت: انقلاب اسلامی در دل و جان مردم ریشه دارد و مردم در راهپیمایی 22 بهمن سالجاری نیز حضور خواهند یافت تا بار دیگر علاقه خود به نظام و انقلاب را به تمام دنیا نشان دهند. ...

به گزارش جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی، امام جمعه شهرستان بستک در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با اشاره به فضایل و کمالات حضرت فاطمه (س)، ایشان را حلقه اتصال نبوت با امامت دانست که جامعه سیاسی بعد از پیامبر با نادیده گرفتن حق، و تنها بعد از 75 روز (به روایتی) از رحلت پیامبر زمینه ساز شهادت آن الگوی زنان عالم شد.

وی اظهار کرد: اگر دنیا امروز دچار سردرگمی و اضطراب است به دلیل نشناختن حق و باطل واقعی، توسط مردم است که پیامبر در 1400 سال قبل با به یادگار گذاشتن قرآن و عترت، راه نجات را به مردم دنیا نشان دادند.

امام جمعه شهرستان بستک در خطبه دوم ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، به بیان عوامل پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت که این عوامل شامل: ایمان به خدا، اسلامی بودن راه، معنویت مردم، قدرت رهبری حضرت امام (ره)، همبستگی و یکپارچگی مردم بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاورد خون هزاران شهید است تاکید کرد: این انقلاب با پشت سر گذاشتن مشکلات بسیاری به ما رسیده است و وظیفه ما نیز همراهی و مراقبت از آن در برابر تهدیدات دشمنان است. انقلاب اسلامی با الگوگیری از پیامبر، از مساجد شروع شد و امروز نیز انقلاب در دل و جان مردم ریشه دارد.

قائدی خطاب به مسئولان گفت: مردم تاکنون وظیفه و غیرت خود را برای حفظ انقلاب نشان داده اند و امروز نیز مستحق تر از این شرایط هستند و مسئولان باید جلوی گرانی، بیکاری و سایر مشکلات مردم را بگیرند.

وی تصریح کرد: پیشرفت های امروز کشور در عرصه های گوناگون به سبب حضور مردم در تمامی صحنه هاست و مردم در راهپیمایی 22 بهمن سالجاری نیز حضور خواهند یافت تا بار دیگر علاقه خود به نظام و انقلاب را به تمام دنیا نشان دهند.

امام جمعه شهرستان بستک در بیان مسائل بین المللی نیز به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که از مجلس آمریکا درخواست افزایش بودجه دفاعی را داشت و قائدی تاکید کرد: خواسته ما نیز از مجلس شورای اسلامی افزایش بودجه تشکیلات دفاعی کشور است اما متاسفانه عده ای ناآگاهانه و یا مغرضانه خواستار کاهش این بودجه هستند اما خواسته مردم تقویت بودجه دفاعی کشور است.

انتهای پیام/ مرتضی دلاوری