چهارشنبه, 7 آبان , 1399
13:36:13 - چهارشنبه 30 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار هرمزگان در همایش گرامیداشت هفته دولت گفت:
تکمیل پروژه های نیمه کاره دولت، نیازمند کمک خیرین است
استاندار هرمزگان با تشریح وضعیت اقتصادی دولت اعلام کرد: امکان تکمیل پروژه های عمرانی نیمه کاره دولت بدون کمک خیرین میسر نیست زیرا اتمام این پروژه ها نیازمند هزاران میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش جهانگیریه؛ ظهر امروز جاسم جادری، استاندار هرمزگان در همایش گرامیداشت هفته دولت در شهرستان بستک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: مشارکت بالا در انتخابات ریاست جمهوری و رای بی نظیر 94 درصدی مردم شهرستان بستک به دولت تدبیر و امید، مایه سرافرازی است که از مردم با ایمان و با فرهنگ بستک تشکر می کنم.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: کشور از نظر اقتصادی در شرایط بسیار سختی است و دولت با هزینه های جاری بسیار بالایی مواجه است که برای نمونه در چهار ماه نخست سالجاری هزینه های جاری دولت 65 هزار میلیارد تومان بوده و این در حالی است که درآمد دولت در این مدت 45 هزار میلیارد تومان بوده است که این بیانگر 20 هزار میلیارد تومان کسری بودجه در چهار ماه نخست سال است.

وی عنوان کرد: در چهار ماه نخست سالجاری هیچ اعتبار عمرانی به استان واگذار نشده است و این در شرایطی است که در استان هرمزگان طرح ها و پروژه های نیمه کاره بسیاری وجود دارد که با محدودیت مالی مواجه اند که برای اتمام این پروژه ها به میلیاردها تومان نیاز است اما وضعیت اقتصادی دولت به گونه ای است که با شرایط کنونی امکان تکمیل پروژه های نیمه کاره وجود ندارد.

جادری با اذعان به وجود مشکلات در سیستم بانکی افزود: سیستم بانکی استان هرمزگان در چهار ماهه نخست سالجاری 65 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است و تنها 30 میلیارد تومان از مطالبات خود را دریافت کرده است و مردم نیز 2 میلیارد تومان در سیستم بانکی استان سپرده گذاری کرده اند که این اعداد بیانگر هم توازن در سیستم بانکی است.

نماینده عالی دولت در استان افزود: دولت با وجود مشکلات بسیار توانسته است برای اولین بار تورم را به زیر هشت درصد کاهش دهد و رشد اقتصادی را به بیش از 12 درصد افزایش دهد که این مقدار رشد اقتصادی در دنیا بی نظیر است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه شهرستان بستک، به داشتن خیرین و خیراندیشان معروف است و به عنوان الگویی برای سایر شهرستان ها شناخته می شود از تمام خیرین درخواست کرد تا برای اتمام پروژه های عمرانی و طرح های نیمه کاره به دولت کمک کنند.

وی افزود: دولت ادعای حل تمام مشکلات را ندارد و برای تسریع در حل مشکلات کشور به همگرایی همه نهادها نیازمند است و دستورات لازم در جهت همکاری فرمانداران در واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی از قبل صادر شده است.

نماینده عالی دولت در استان از بهره برداری 79 پروژه در شهرستان بستک با اعتباری بالغ بر 44 میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد که در آخرین روز از هفته دولت 9 پروژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

جادری انتخاب عبدالله پرتابیان، فرماندار بستک را به عنوان فرماندار نمونه در جشنواره شهید رجایی در بین 13 فرماندار استان، به مردم بستک تبریک گفت و انتخاب وی را به سبب کارهای عمرانی و خدمات رسانی مطلوب عنوان کرد و همچنین استاندار هرمزگان محمد جلالی، شهردار سابق بستک را یک شهردار نمونه دانست که منشاء خدمات ارزنده ای برای شهر بستک بوده است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /