یکشنبه, 24 شهریور , 1398
9:00:30 - یکشنبه 24 مرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود / مهمترین هدف امداد، توانمند سازی فقراست
به گزارش جهانگیریه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان گفت: فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود و توانمندسازی خانواده ها با ایجاد شغل محقق می شود و سهم ما در فرآیند فقرزدایی تنها انداختن پول خرد در صندوق صدقات نیست.

به گزارش جهانگیریه، علی الهیاری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان ظهر شنبه در سالن جلسات فرمانداری بستک و در مراسم تکریم و معارفه مدیریت کمیته امداد این شهرستان گفت: فقر باعث رنجش جامعه است و همه باید دست به دست هم دهیم تا آثار و پیامدهای آن را کم کنیم.

 

وی که در جمع مدیران شهرستان حضور داشت، بیان کرد: شهرستان بستک از نظر توسعه یافته گی نسبت به سایر شهرستان های استان شرایط بهتری را دارد اما یکی از وظایف اصلی حکومت ها توجه به فقراست و امام راحل نیز خیر دنیا و آخرت را در بررسی مشکلات فقرا می دانست.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود: امروز فقر باید به عنوان دغدغه عمومی در جامعه حاکم شود زیرا فقر خانواده ها در دهه های گذشته با الان دو چهره متفاوت دارد به عنوان مثال در دهه 60 نماد توسعه یک تلویزیون یا خودروی پیکان بود و فقر در آن دهه، ساده و مطلق بود و عمده مراجعات به کمیته امداد امام(ره) مردان بودند ولی اکنون عمده مراجعات ما زنان سرپرست خانوار اند و امروزه فقر نسبی است.

 

وی اظهار کرد: تعطیلی کارخانه یا خشکسالی باعث ناراحتی ماست زیرا باعث افزایش مراجعات به کمیته امداد می گردد و افزایش فقر در جامعه باعث ایجاد معظلات اجتماعی است که دامن تمام افراد جامعه را می گیرد و سهم ما در فرآیند فقرزدایی تنها انداختن پول خرد در صندوق صدقات نیست بلکه تمام مدیران و مردم باید برای برطرف شدن این مشکل همت کنند.

 

الهیاری بیان کرد: بحث فقرزدایی در آموزه های دینی نیز آمده است که مورد غفلت قرار می گیرد. زکات، صدقه و انفاق از زمینه های فقرزدایی اند. فقر ناشی از عدم پرداخت آنهاست و غفلت در پرداخت، به جامعه آسیب می زند.

 

وی افزود: با تمرکز صدقات در کمیته امداد و بکارگیری دانش مددکاری، می توان کارهای بزرگ انجام داد و با مدیریت مشارکت خرد، گره از کار فقرا را باز کرد. برخی خدمات مانند تسکین درد است اما کمیته امداد به دنبال درمان فقر در جامعه است که توانمندسازی خانواده ها با ایجاد شغل و توانایی در درآمد زایی از جمله راه های آن است تا خانواده های فقیر را به عناصر فعال و مولد در جامعه تبدیل کنیم.

 

گفتنی است در این مراسم از پرویز هاشمی پور تکریم شد و سلیمان رحیمی به عنوان مدیر جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) بستک معرفی شد.

 

11

 

2

 

3

 

4

 

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /