دوشنبه, 30 فروردین , 1400
8:37:05 - جمعه 14 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بررسی سیاست اشتغال و سرمايه گذاري بستک در سال تولید و اشتغال
اولين جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان بستك با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون تدوين برنامه ها و سیاست هاي حوزه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان برگزار شد.

به گزارش جهانگیریه؛ اولين جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان بستك در سالجاري با هدف تدوين برنامه ها و سیاست هاي حوزه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار شد.

عبدالله پرتابیان فرماندار بستك با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکید كرد: نحوه نامگذاری سنوات اخير بیانگر تأكيد رهبری به اقتصاد و معیشت مردم می باشد زیرا امنیت و اقتصاد دو شاخصه  مهم یک جامعه اسلامی در حال پیشرفت است.

وی اولويت كاري حوزه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان را در سال 96 شامل: ساماندهي مشاغل خانگي و احداث بازارهاي محلي در روستاها، توسعه صنعت طيور، توسعه بخش تعاون، توسعه فعاليت هاي مركز فني و حرفه اي و مهارت آموزي، توجه به ايجاد و توسعه صنعت پتروشيمي، شناسايي سرمايه گذار جهت فعال سازي معادن غيرفعال يا راكد، توسعه صنعت گردشگري، فراهم سازي بستر لازم جهت حل و فصل مسئله فروش و توانمند سازي واحدهاي توليد در زمينه بازار يابي و … عنوان کرد و از دستگاه هاي اجرايي خواست تا برنامه هاي خود را در این حوزه ها ارائه دهند.

پرتابیان عنوان کرد: اقتصاد و اشتغال مختص اداره و موسسات خاص نیست بلکه همه دستگاه ها و بانک ها موظف به ارائه برنامه عملیاتی خود در این زمینه می باشند. وی همچنین توسعه فعالیت فنی و حرفه ای شهرستان و مهارت افزایی را به عنوان پیشتاز توسعه اشتغال در شهرستان مورد تاکید قرار داد.

فرماندار بستک ورود خیرین در عرصه تولید و اشتغال را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های شهرستان دانست و از دبيرخانه كارگروه خواست تا جلسه هم انديشي درباره راهكارهاي توسعه اشتغال و افزايش توليد را با حضور خيرين برگزار کند.

در این مراسم پیش از فرماندار بهرام فولادچنگ رئیس اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي شهرستان بستك و دبير كارگروه  اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان گفت: مهمترين برنامه ها و اقدامات كارگروه در سال گذشته، برگزاري اولين همايش كارآفريني و كارشايسته در شهر جناح، برگزاري دومين همايش تعاونگران بستك، راه اندازي بازارچه محلي روستاي دهتل، راستي آزمايي تسهيلات اشتغالزا، برنامه ريزي جهت توسعه بخش گردشگري، نظارت بر اجراي سند توسعه اشتغال شهرستان و شناسايي نيازهاي آموزشي بازاركار و پيگيري برگزاري دوره هاي آموزشي فني و حرفه اي در سطح روستاها بوده است.

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /