دوشنبه, 13 مرداد , 1399
7:54:40 - یکشنبه 19 شهر 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه شهرستان بستک:
پیام غدیرخم وحدت و معرفی رهبر جامعه اسلامی بود
امام جمعه شهرستان بستک در جشن عید غدیرخم گفت: پیام غدیرخم وحدت و معرفی رهبر آینده جامعه اسلامی بود زیرا جامعه همیشه باید دارای رهبر باشد و این معرفی از طریق حج، به دنیای اسلام اعلام شد.

به گزارش جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی، امام جمعه شهرستان بستک در جشن عید سعید غدیرخم روستای فاریاب سنگویه بستک به تشریح واقعه غدیرخم از دیدگاه اهل سنت و تشیع پرداخت و پیام این عید را وحدت عنوان کرد.

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) در آخرین سال عمر خویش، برای عزیمت به حج اعلام عمومی کرد و از تمام کشورهای اسلامی در حج شرکت کردند و بعد از انجام مناسک حج، در مسیر بازگشت در منطقه ای به نام غدیرخم از طرف خداوند برای ابلاغ پیام الهی امر شد.

امام جمعه شهرستان بستک تاکید کرد: قرآن در سه مورد به صورت تهدید به پیامبر نازل شده است که این آیات بیانگر حساسیت و اهمیت موضوع است که اولین آن درباره توحید و وحدانیت خداوند (آیه 65 سوره زمر)، دومین آن بیانگر اهمیت قرآن و وحی و سومین آن نیز آیه 67 سوره مائده بوده است که در آن تهدید شده است که اگر ابلاغ رسالت انجام نشود، تمام زحمات 23 ساله پیامبر برای هدایت مردم، از بین خواهد رفت.

قائدی افزود: جامعه همیشه باید دارای رهبر باشد تا هدایت مردم را بر عهده بگیرد و هدف از ابلاغ رسالت در غدیرخم، معرفی رهبر آینده جامعه اسلامی بوده است.

وی عنوان کرد: بهترین رسانه در آن زمان موسم حج بوده است و حدیث غدیرخم از احادیث موثق است زیرا در جمع 100 هزار حاجی از کشورهای مختلف اسلامی ایراد شده است و راویان بسیاری آن را نقل کرده اند.

امام جمعه شهرستان بستک بیان کرد: پیامبر در جمع حاجیان اعلام کرد که دو چیز را در بین شما به امانت می گذارم یکی قرآن و دیگری اهل بیت من است که تا این دو در کنار یکدیگر قرار گیرند مردم از گمراهی نجات پیدا خواهند کرد.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /