جمعه, 22 آذر , 1398
19:42:18 - سه شنبه 15 اسف 1396
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بستک خبر داد:
کاشت 2 هزار نهال در هفته منابع طبیعی در بستک
سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بستک از توزیع 1700 کارت همیاران طبیعت دانش آموزی و همچنین کاشت 2 هزار نهال در طول هفته منابع طبیعی در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش جهانگیریه؛ حامد احمدپور، سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بستک از کاشت 2 هزار نهال در طول هفته منابع طبیعی در سطح شهرستان خبر داد و افزود: در اولین روز از هفته منابع طبیعی که به عنوان روز ملی درختکاری نامگذاری شده است با حضور مدیران دستگاه های اجرایی، مردم و دانش آموزان طبیعت دوست شهرستان، تعداد 150 اصله نهال بومی سدر (کنار) در پارك جنگلي لرداکالی شهر بستك کاشته شد.

وی شعار هفته منابع طبیعی سالجاری را “منابع طبیعی با مردم و برای مردم” عنوان کرد و افزود: برای تحقق عملی این شعار می توان به درختکاری مشارکتی با مردم و سمن ها در روستاهای آل کندی و کهتویه و همچنین در سطح مدارس شهرستان اشاره کرد.

احمدپور افزود: برای حفظ منابع طبیعی می بایست در وهله اول اهمیت و جایگاه آن برای مردم بیان شود که این اولین قدم برای مشارکت مردم در حفظ منابع طبیعی است که برای تحقق این هدف اقدام به توزیع 1700 کارت همیاران طبیعت دانش آموزی در سطح مدارس شهرستان شد.

وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه عکس در 20 اسفند ماه و همچنین برگزاری شورای حفاظت از دیگر برنامه های این اداره در طول هفته منابع طبیعی می باشد.

سرپرست اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بستک افزود: منابع طبیعی، تکیه گاهی مطمئن برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و بستری برای رونق کشاورزی است که این نعمت الهی، با تولید محصولات پرارزش گوناگون، زمینه اشتغال عده بسیاری از افراد جامعه را فراهم می سازد و سبب شکوفایی اقتصاد ملی کشور می شود.

وی بیان کرد: در شرایط اقلیمی شهرستان مؤثرترین راهکار احیای عرصه‌های طبیعی، استفاده از ظرفیت بارندگی و روان‌آب است و الگوهای بومی بسیار خوبی در این زمینه در شهرستان وجود دارد که تلفیق آن با دانش روز، احیای عرصه‌های منابع طبیعی را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است 15 تا 21 اسفند، به عنوان هفته منابع طبیعی نام گذاری شده است.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /