دوشنبه, 30 فروردین , 1400
14:00:53 - شنبه 7 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک خبر داد:
مراجعه ماموران واکسیناسیون فلج اطفال به درب 19 هزار خانوار بستکی
مدیر شبکه بهداشت و درمان بستک از آغاز فعالیت ۱۲۷ تیم عملیاتی در مرحله دوم اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال برای بیش از 19 هزار خانوار بستکی خبر داد.

به گزارش جهانگیریه؛ امروز (شنبه) دکتر محمدرسول رحمن شناس، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک از آغاز مرحله دوم طرح ملی واکسیناسیون علیه بیماری فلج اطفال در بستک همزمان با سراسر استان هرمزگان خبر داد.

وی افزود: دستیابی به پوشش صد در صدی ایمن سازی کودکان زیر 5 سال ایرانی و مهاجران خارجی، آموزش مردم در زمینه ی فواید واکسیناسیون پولیو و گزارش موارد فلج ناگهانی، از اهداف این طرح ملی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک اظهار کرد: فلج اطفال نوعی بیماری حاد ویروسی است که دستگاه عصبی مرکزی را درگیر می کند و باعث ایجاد فلج و معلولیت های دائمی می شود، این بیماری ناشی از عفونت با ویروس پولیو (poliovirus) است.

وی تاکید کرد: با آنکه بیماری فلج اطفال 17 سال است که در کشور وجود ندارد ولی هنوز نمی توان ادعا کرد که این بیماری ریشه کن شده است و واکسیناسیون نیز با هدف رسیدن به این مهم انجام می گیرد زیرا به دلیل همسایگی ایران با دو کشور افغانستان و پاکستان که موارد فلج اطفال در آنها وجود دارد و با توجه به تردد مهاجران خارجی و کارگران فصلی این کشورها به ایران، طرح واکسیناسیون فلج اطفال با جدیت در کشور اجرا می شود.

دکتر رحمن شناس بیان کرد: برای اجرای این طرح ۱۹۱ نفر در قالب ۱۲۷ تیم عملیاتی با همراه داشتن کارت شناسایی عکس دار و ممهور به مهر شبکه بهداشت، با مراجعه به درب منازل۱۸۹۴۲ خانوار ایرانی و ۱۴۵ خانوار غیر ایرانی، ایمن سازی ۹۲۰۱ کودک ایرانی و ۱۶۷کودک غیر ایرانی را به عهده دارند.

وی ضمن درخواست همکاری شهروندان با عوامل اجرایی طرح افزود: چنانچه خانواده ای که دارای فرزند زیر پنج سال می باشد به علت عدم حضور در منزل در زمان مراجعه ماموران طرح واکسن، می توانند جهت دریافت واکسن به‌ خانه‌های بهداشت ‌و پایگاه‌های سلامت مراجعه کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک ابراز امیدواری کرد: با بسیج تمامی نیروها و امکانات و همچنین هماهنگی های درون بخشی و برون بخشی بخصوص با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بستک شاهد پوشش حداکثری و مورد نظر برنامه باشیم.

گفتنی است؛ اجرای مرحله دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال تا ۲۱ فروردین ماه ادامه دارد و مرحله اول آن نیز در ۵ تا ۸ اسفند ماه سال گذشته انجام گرفته است.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /