سه شنبه, 21 اردیبهشت , 1400
15:47:56 - شنبه 7 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد:
آغاز خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در شهرستان بستک
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک پیش بینی کرد از ۴۵ هکتار از اراضی زیر کشت کلزا شهرستان بستک، ۱۰۰ تن دانه های روغنی کلزا برداشت شود.

به گزارش جهانگیریه؛ عادل خورشیدی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: ۴۵ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه لاورمیستان و ایلود از توابع شهرستان بستک زیر کشت کلزا می باشد که هم اکنون بوسیله کمباین های دارای معاینه فنی و زیر نظر کارشناسان در حال برداشت می باشد.

وی ضمن پیش بینی برداشت ۱۰۰ تن کلزا از این اراضی افزود: کلزا به عنوان یک گیاه روغنی، از محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور شناخته می شود که در راستای کشاورزی حفاظتی و با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشت این گیاه با ارزش، برای دومین سال پیاپی در استان هرمزگان کشت مکانیزه کلزا با دستگاه خطی کار کشت مستقیم در نیمه دوم مهرماه انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک افزود: کشت مکانیزه کلزا با دستگاه خطی کار در راستای کشاورزی حفاظتی و با هدف افزایش تولید، صرفه جویی در مصرف بذر و کود، سهولت انجام کار و کاهش هزینه تولید انجام می شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه عمده ارقام کشت شده در این منطقه هایولای است اظهار داشت: دولت کلیه کلزا های برداشت شده را از طریق خرید تضمینی تحویل می گیرد و در شهرستان بستک فصل کشت کلزا از اواخر مهر ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد و برداشت آن نیز از نیمه فروردین ماه آغاز می شود.

گفتنی است دانه کلزا حاوی 48 درصد روغن است و کنجاله آن نیز حاوی 40 درصد پروتئین می باشد که به مصرف خوراک دام می رسد.

انتهای خبر/مرتضی دلاوری

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /