سه شنبه, 8 بهمن , 1398
20:14:59 - دوشنبه 25 مرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمایل ۶۴ درصدی دانش آموزان بستکی به رشته تجربی فاجعه بار است
مدیر آموزش و پرورش بستک عنوان کرد: تمایل دانش آموزان بستک به رشته تجربی ۶۴ درصد است که این فاجعه بار است و با توجه به اجرای برنامه هدایت تحصیلی در سال جاری، می بایست توزیع درستی را در تمامی رشته های تحصیلی داشته باشیم.

به گزارش جهانگیریه به نقل از بستک نیوز، علاء الدین عزیزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک با اشاره به اجرای برنامه هدایت تحصیلی در سال جاری گفت: برنامه هدایت تحصیلی برنامه ای کشوری است که در برنامه پنجم و ششم توسعه هم دیده شده است.

 

وی بیان کرد: پیش از ابلاغ این برنامه، تنها موردی که در انتخاب رشته مورد توجه قرار می گرفت علاقه دانش آموزان بوده است ولی در این برنامه جامع، یک نگاه علمی و کارشناسی وجود دارد که نمرات سه ساله دانش آموزان، امکانات منطقه، نیاز کشور و علاقه دانش آموز با هم لحاظ می گردد.

 

عزیزی افزود: در برنامه هدایت تحصیلی برای هر شهرستان سهمیه ای در هر رشته در نظر گرفته شده است تا توازنی بین رشته های تحصیلی در تمام مناطق ایجاد شود و از تمایل به یک رشته خاص پرهیز شود.

 

وی تصریح کرد: این طرح منحصر به مدارس دولتی نیست و همه مدارس اعم از دولتی و غیر دولتی را شامل می شود. با اجرای این طرح ظرفیت کلاس ها به ۱۲ نفر کاهش می یابد و این جزو آرزو اولیا بود که خوشبختانه حالا به این مهم رسیده ایم.

 

مدیر آموزش و پرورش بستک تاکید کرد: هدف تصمیم گیرندگان آموزشی، صلاح دانش آموزان و مملکت است و برای داشتن توازن در تمام رشته های تحصیلی و برای رفع نیاز کشور به متخصصین در تمام رشته ها، دولت مجبور به اجرای چنین طرحی شد و هدایت تحصیلی طرح عالمانه ای برای ساماندهی اشتغال در کشور است.

 

وی عنوان کرد: تمایل دانش آموزان بستک به رشته تجربی ۶۴ درصد است که این فاجعه بار است و ما باید توزیع درستی در تمامی رشته ها داشته باشیم و ما باید تمامی ویژگی های طرح را ببینیم و صرفا به علاقه شخصی خود و یا فرزندمان بسنده نکنیم زیرا ممکن است استعداد فرزند شما با علاقه اش متفاوت باشد و این امر سرخوردگی و گریز از تحصیل را در آینده برای وی رقم زند.

 

انتهای خبر/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /