خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
96/01/15 11:17
شناسه خبر : 80002

کشف و معدوم سازی بیش از 980 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در ایام نوروز / تعطیلی 7 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در بستک

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک از کشف و معدوم سازی بیش از 980 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تعطیلی 7 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی در شهرستان بستک خبر داد. ...

به گزارش جهانگیریه؛ دکتر محمد رسول رحمن شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک از کشف و معدوم سازی بیش از 980 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در بازدید از مراکز فروش مواد غذایی خبر داد و افزود: همزمان با آغاز تعطیلات نوروز اجرای طرح سلامت نوروزی در شهرستان آغاز شد که در راستای اجرای این طرح از یک هزار و 350 مرکز فروش مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید شد.

وی افزود: از ابتدای اسفند 95 تاکنون 7 باب مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به علت عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شد و 17 مکان نیز پس از تذکر کتبی جهت انجام مراحل قانونی به دادگاه معرفی شدند. همچنین 25 مرکز متخلف در این ایام اخطاریه نواقص بحرانی و 14 مورد اخطاریه نواقص غیر بحرانی دریافت کردند.

دکتر رحمن شناس از 23 مورد نمونه برداری باکتریولوژی خبر داد و افزود: در راستای اجرای این طرح و با هدف به کارگیری افراد سالم در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 191 کارت سلامت نیز صادر شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بستک اظهار کرد: در هنگام اجرای طرح سلامت نوروزی، از مراکز بهداشتی درمانی و پایگاههای اورژانس بین جاده ای و شهری بستک و نحوه خدمات رسانی این پایگاهها نیز مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفت که عملکرد آنان با توجه به رضایت مردم و مسافران نوروزی قابل تقدیر است.

انتهای خبر/م.د