پنج شنبه, 21 فروردین , 1399
15:41:39 - جمعه 21 خرد 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حد نصاب پرداخت زکات را 12 میلیون تومان اعلام کرد
خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های نماز جمعه به بیان اهمیت و آثار فردی و اجتماعی پرداخت زکات اشاره کرد و همچنین حد نصاب پرداخت زکات را 12 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار جهانگیریه، محمد یوسف حسینی نژاد خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه گفت: یکی از دستورات اسلام پرداخت زکات است که بعد از نماز از مهمترین ارکان دین است و پایه های دینداری هر شخص بر عمل به ارکان دین استوار است که با عمل به آن پاک و تزکیه می شود.

 

وی بیان کرد: زکات به معنای نظافت و طاهر شدن نفس و مال است که با کنار گذاشتن قسمتی از اموال برای اطاعت از دستور خداوند، مال خود را پاک می کنیم.

 

حسینی نژاد با بیان احادیثی که به همراهی نماز و زکات اشاره می کرد افزود: پرداخت زکات باعث ایجاد رابطه دوستانه تر بین فقیر و غنی در جامعه می گردد که می توان با بخشش گوشه ای از اموال خود استحکام جامعه اسلامی را تقویت کرد.

 

وی اظهار کرد: از فوائد پرداخت زکات، پاک شدن انسان از صفت بخل است و همچنین صفت بخشش و گشاده دستی را در انسان تقویت می کند. انسان با پرداخت زکات به گونه ای شکر خداوند را به خاطر اعطای مال به جای آورد و پرداخت زکات قلب انسان را از غفلت بیدار کند و زمینه افزایش تقوا و پرهیزگاری در فرد است و چنانچه فرد با بخل ورزیدن از پرداخت زکات امتناع کند یعنی به وعده خداوند اعتماد ندارد زیرا خداوند در عوض پرداخت زکات به زندگی و کسب و کار برکت می دهد.

 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستك در ادامه حد نصاب پرداخت زکات را 12 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: اهمیت توزیع درست زکات کمتر از پرداخت آن نیست و باید تلاش کرد به دست مستحق واقعی برسد و از پرداخت آن به افراد سودجو پرهیز گردد.

 

انتهای خبر/د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /