دوشنبه, 30 فروردین , 1400
21:32:21 - شنبه 18 فوریه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عوامل اجرایی درصدد بازگشایی راه ارتباطی روستاهای محاصره در آب هستند/ بارش 232 میلیمتری در بستک بی نظیر است
فرماندار بستک در جمع مدیران شهرستان گفت: بارش 232 میلیمتری در بستک بی نظیر است و فهم و شعور و صبوری بالای مردم در این بارندگی به شدت احساس شد و اکنون عوامل اجرایی درصدد بازگشایی راه ارتباطی روستاهای محاصره در آب هستند.

به گزارش جهانگیریه؛ صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری بستک، دوازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان با هدف بررسی آخرین وضعیت راههای ارتباطی، بعد از بارندگی اخیر برگزار شد که عبدالله پرتابیان فرماندار بستک ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: در هفته گذشته از روز یکشنبه تا بامداد امروز، ایستگاه های هواشناسی، بارش 232 میلیمتری را در بستک ثبت کرده اند که این میزان بارندگی در شهرستان بی نظیر است.

وی افزود: این رحمت الهی در شرایطی که شهرستان به شدت به آن نیازمند بود از طرف خداوند نازل شد زیرا اگر این باران نمی بارید در تابستان سال آینده با کم آبی مواجه می شدیم اما با این بارش بی سابقه، آب در پشت سدها و بندها ذخیره و همچنین سفره های آب زیرزمینی نیز تقویت شده است.

پرتابیان بیان کرد: از ابتدای هفته گذشته تاکنون، ستاد مدیریت بحران شهرستان، 5 مرتبه تشکیل جلسه داد و هماهنگی های لازم بین دستگاه های اجرایی پیش از شروع بارش ها صورت گرفت و متعاقب آن، مشکلات مردم نیز به حداقل رسید.

وی با اشاره به محورهای اجرایی دستگاه های عمل کننده افزود: اکنون برخی از روستاها در محاصره آب هستند که راه ارتباطی آنها با مرکز شهرستان قطع می باشد که اغلب راه های ارتباطی آن ها نیز صعب العبور است و عوامل اجرایی درصدد بازگشایی راه ارتباطی آنها هستند. برق اکثر شبکه ها تا روز گذشته وصل شده بود و قطعی برق به قطعی آب منجر نشد. در مخابرات نیز گرچه با قطعی های مقطعی مواجه شدیم اما حتی با روستاهای محاصره در آب نیز ارتباط وجود داشت و برای تامین سوخت مورد نیاز مردم نیز از قبل تدبیر شده بود.

فرماندار بستک با اشاره به بستک نیوز، بستکیه و جهانگیریه به عنوان خبرگزاری های فعال شهرستان در فضای مجازی، از آنها به خاطر کمک به مسئولین در اطلاع رسانی درست و به موقع و همچنین منتقل کردن دغدغه ها و مشکلات مردم تشکر کرد.

وی با اشاره به عدم امکان تامین چادر و پلاستیک برای 16 هزار خانوار روستایی شهرستان افزود: فهم و شعور و صبوری بالای مردم را در این بارندگی به شدت احساس کردیم زیرا با ارائه توضیح درست به آنها، قانع شده و در جهت کمک به همشهریان همکاری می کردند.

پرتابیان از تمام دستگاه های اجرایی شهرستان خواست تا میزان خسارت این بارندگی را جهت ارائه به مقامات استانی جمع بندی و تا پایان امروز به فرمانداری ارسال نمایند.

فرماندار بستک در ادامه به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: ما باید یک اقتصاد سالم داشته باشیم که با سرمایه های مردم مدیریت شود و باید برای سربلندی دولت و نظام تلاش کنیم و منافع ملی بر منافع احزاب و گروه ها اولویت داده و اصل اولویت ملی است.

 

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /