پنج شنبه, 8 اسفند , 1398
17:57:04 - دوشنبه 7 تیر 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مصاحبه با خانم امینا عضو گروه هستمت در بستک/ هدف بهتر دیده شدن معلولین در جامعه است
به گزارش جهانگیریه، هستمت یک گروه اجتماعی است که با جمع آوری درب های پلاستیکی بطری و به فروش رساندن آن، برای معلولین ویلچر تهیه می کند و هدف من این است که معلولين در جامعه بهتر ديده شوند و زمين پاك باشد.

به گزارش جهانگیریه، خانم فريال امينا كارشناس علوم تربيتي و از اعضای گروه اجتماعی هستمت در شهرستان بستک در گفتگو اختصاصی با خبرنگار جهانگیریه گفت: هستمت یک گروه اجتماعی است که با جمع آوری درب های پلاستیکی بطری و به فروش رساندن آن، برای معلولین ویلچر تهیه می کند.

 

photo_2016-05-27_11-33-10

 

وی بیان کرد: جرقه عضویت در گروه هستمت، از مجله پيك توانا كه مجله ای برای معلولين است برایم زده شد و در فضاي مجازي نيز تبليغات اين ايده را ديدم و تصمیم گرفتم که با این گروه همکاری کنم و از ماه رمضان سال گذشته اين كار را شروع كردم و اقدام به تبليغات در فضاي مجازي نمودم و محيط كار پدر را که یک میوه فروشی بود به عنوان پايگاه جمع آوري درهای پلاستیکی بطری تعيين، و آن را در سايت هستمت ثبت کردم و ياري گرها شروع به تحويل درب بطري کردند و تاكنون بيش از 15 هزار عدد درب بطري جمع آوري شده است.

 

این عضو گروه هستمت عنوان کرد: افراد از اقشار مختلف از هنرمند گرفته تا ورزشكار در اين طرح همكار بنده هستند ولی متاسفانه بعضا برداشت بعضی از مردم اين است كه شايد این طرح براي ما درآمدزايي داشته باشد و بعضا به کنایه می گویند: “با كارگرهاي شهرداري مي خواهيد همكاري كنيد” در صورتي كه ما فقط خدا را در نظر گرفته ايم و قصد ما چيزي جز كار خير نيست.

 

خانم امینا عنوان کرد: در بستك با توجه به حمایت و کمک انجمن های خيريه و خیرین، باز هم با مشكل كمبود ويلچر برای معلولین مواجه ايم و بعضی ها فکر می کنند که با فعاليت ما، فعاليت بهزيستي تحت الشعاع قرار مي گيرد كه آنها كم كاري مي كنند ولی هدف ما اصلا این نیست و خود من به عنوان یک مددجو بهزیستی که فلج مغزي خفيف (cp) هستم از بهزيستي رضايت دارم. در زندگي نه پا دخيل است نه دست و نه ويلچر، بلكه فكر درست مهم است كه با آن بايد به جلو حرکت کنیم. هدف من این است که معلولين در جامعه بهتر ديده شوند و زمين پاك باشد تا  بتواند براي آيندگان نفس بكشد. با هستمت احساس مسئوليت نسبت به شهروندان بيشتر مي شود.

 

وی در پایان از کلیه افراد همكار در طرح که از اقصی نقاط شهرستان در جمع آوري و تحويل درب بطري همكاري مي كنند و بخصوص اعضای انجمن هنرهای تجسمي صمیمانه تشکر کرد.

 

انتهای خبر/ د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /