جمعه, 22 آذر , 1398
13:32:57 - چهارشنبه 13 بهم 1395
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح مجتمع خدمات بهزیستی شهری نیکان در بستک
در دومین روز از دهه مبارک فجر مجتمع خدمات بهزیستی شهری نیکان با حضور مسئولین شهرستان بستک افتتاح شد که هدف از راه اندازی این مجتمع، واگذاری خدمات بهزیستی به بخش غیر دولتی در راستای بهبود کیفیت در ارائه خدمات به جامعه هدف است.

به گزارش جهانگیریه؛ در دومین روز از دهه مبارک فجر با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان، مجتمع خدمات بهزیستی شهری نیکان در شهر بستک افتتاح شد.

علی غنایی رئیس بهزیستی شهرستان بستک در حاشیه مراسم افتتاحیه ضمن تبریک دهه مبارک فجر به خبرنگار جهانگیریه گفت: این مجتمع خدمات بهزیستی در راستای فعالیت های اداره بهزیستی در سطح شهرستان و به خصوص شهر بستک به معلولین ارائه خدمت خواهد کرد که در مرحله اول، اداره بهزیستی تعدادی از پرونده های مددکاری در حوزه امور معلولین را به این مجتمع که بخش خصوصی است واگذار می کند و این مجتمع ارائه خدمات را به جامعه هدف به عهده می گیرد.

وی هدف از واگذاری خدمات بهزیستی به بخش غیر دولتی را  بهبود کیفیت در ارائه خدمات به جامعه هدف دانست و افزود: در آینده فعالیت های بخش پیشگیری، امور اجتماعی و… نیز به این مجتمع واگذار خواهد شد.

غنایی تاکید کرد: در این مجتمع طبق قانون هیچ هزینه ای نمی بایست از معلولین دریافت شود و تمامی خدمات رسانی ها به جامعه هدف، مثل گذشته رایگان است زیرا به ازای هر پرونده که به این مجتمع واگذار می شود مبلغی به عنوان یارانه از طریق بهزیستی به مجتمع پرداخت خواهد شد.

وی افزود: افتتاح این مجتمع خدمات بهزیستی برای سه نفر اشتغال زایی مستقیم داشته است و پیش بینی می شود 20 نفر نیز به صورت غیر مستقیم به اشتغال مشغول شوند و پرسنل مجتمع نیز بیمه هستند و طبق قانون کار حقوق خواهند گرفت.

رئیس بهزیستی شهرستان بستک با اشاره به ارائه انواع خدمات در بهزیستی عنوان کرد: خدمت مهمی که به معلولین ارائه می شود برگزاری کمیسیون تشخیص معلولیت در شهرستان است که نیازی به مراجعه معلولین به مرکز استان نیست که در سطح استان، شهرستان بستک جزء معدود شهرستان هایی است که این کمیسیون را در خود شهرستان برگزار می کند.

غنایی در پایان از تشکیل انجمن امور ضایعه نخاعی و همچنین انجمن معلولین جسمی حرکتی خبر داد و افزود: مسئولیت این انجمن ها نیز برعهده خود معلولین می باشد و در شهرستان بستک 14 نفر معلول ضایعه نخاعی و 485 نفر معلول جسمی حرکتی تحت پوشش می باشد.

گفتنی است عبدالله پرتابیان فرماندار بستک در حاشیه این افتتاحیه خواستار پیگیری بیشتر مشکلات و نظارت کافی بر ارائه خدمات به معلولین شد.

 

انتهای خبر/م.د

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر http://amoozeshnet.ir/fa/123/%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C / / /